Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
85 g
Rezistent la apă
200 de metri
Hodinky Seiko SRPG18K1 z řady Prospex Land přebírají to nejlepší z historicky velice oblíbených potápěčských hodinek Seiko a doplňují je prvky pro použití na souši. Potěší vysokou voděodolností a safírovým sklíčkem.
Srdcem hodinek Seiko SRPG18K1 je mechanický strojek s automatickým nátahem Seiko 4R35, disponující také funkcí data, možností manuálního nátahu a hackingem (zastavením vteřinové ručky při nastavování času). Strojek má 23 kamenů, frekvence chodu je 21600 polokmitů za hodinu a rezerva nátahu praktických 41 hodin. Vítaným prvkem je použití safírového sklíčka, které je odolné proti poškrábání. Model má typicky tvarované pouzdro, připomínající želví krunýř - použitý tvar zajišťuje pocit pohodlí na zápěstí. Pouzdro je provedeno v růžovozlatých tónech. Hnědý číselník, s výraznými indexy a ručkami s luminiscencí Lumibrite, lemuje hnědá obousměrně otočná kompasová luneta.
Dýnko hodinek je opatřeno devíti základními kódy nouzových signálů (Ground to Air Emergency Signal Code). Jsou určeny pro komunikaci s leteckým záchranným týmem ze země v případě nouze. Systém je navržen tak, aby odesílal jasnou vizuální zprávu všem letadlům, která by mohla přenést vaši polohu. Používá se v situacích, kdy se například turista ztratí v neznámém terénu.
Hodinky jsou dodávány na hnědém koženém řemínku. Voděodolnost hodinek je 200 m, samozřejmostí je šroubovací korunka a dýnko.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 85 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 4R35 |
| Precizia mersului în secunde | Abatere maximă +45 până la -35 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
41 ore |
| Dimensiune carcasa | 42,4 mm |
| Grosimea carcasa | 11,7 mm |
| Forma carcasa | Tonou |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Maro |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Rotativă bidirecțional – tip busolă |
| Funcții | Data, Coroană filetată |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Lumibrite |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: