Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
152 g
Rezistent la apă
100 de metri
Seiko Prospex SFJ009P1 Speedtimer 1/100 sec Solar Chronograph 110th Watchmaking Anniversary Limited Edition jsou vydané k příležitosti 110 let, které uběhly od představení prvních mechanických náramkových hodinek Seiko Laurel z roku 1913. Model je mimojiné odkazem na bohatou historii značky a její tradiční spojení se sportem. Seiko totiž máme mnozí spojení s oficiální časomírou mnoha sportovních akcí.
Tato limitovaná edice je vyrobena v počtu 3500 kusů.
Seiko Prospex SFJ009P1 jsou dalším sportovním modelem, připomínajícím historické úspěchy značky Seiko, která v roce 1964 představila stopky umožňující měřit čas na zlomky vteřin a stala se tak oficiální časomírou mnoha sportovních akcí. I proto se značka rozhodla obohatit kolekci o čtyři nové solární chronografy inspirované bohatou a stále trvající tradicí časomíry ve sportu. Hodinky jsou vybavené novým solárním chronografem 8A50, který měří uplynulý čas v krocích po 1/100 sekundy.
Pouzdro i náramek hodinek Seiko SFJ009P1 jsou vyrobené z nerezové oceli s broušeným povrchem, součástí balení je však také hladký kožený řemínek zakončený překlápěcí sponou. Bílý číselník s kontrastními subciferníky (tzv. panda dial) je vybaven funkcí ukazatele času a stopek. Stopky je možné ovládat postranními tlačítky - pravé vrchní stopky spouští a zastavuje, levé vrchní nuluje naměřené hodnoty, zároveň slouží pro měření mezičasů. Levé spodní tlačítko slouží k přepínání režimů. S hodinkami lze měřit až hodinové intervaly s přesností na 1/100 sekundy.
Subciferník na pozici 6. hodiny je v režimu času ukazatelem hodin, při použití stopek na něm naopak měříte až hodinové intervaly. Subciferník na pozici 2. hodiny je setinovým čítačem, na pozici 10. hodiny desetinovým čítačem. Stopky umožňují měření mezičasů a výkonů dvou závodníků.
Číselník je chráněn safírovým sklíčkem s vysokou odolností proti poškrábání. Vnitřní antireflex se postará o skvělou čitelnost i na přímém slunci. Předností modelu je solární pohon, při němž je akumulátor hodinek napájen pomocí přírodního a umělého světla, zároveň díky jeho vyšší životnosti odpadá potřeba pravidelné 2 až 3leté výměny. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tak můžete bez obav plavat.
Limitovaná edice je omezena počtem 3500 kusů. Tento model je dodáván ve speciálním balení s koženým řemínkem navíc.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 152 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | 8A50 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
6 luni |
Precizia cronografului ![]() |
1/100 secunde |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
48,3 mm |
| Grosimea carcasa | 12,9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb și negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Basculant |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Nu |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Cronograf, Indicator de rezervă de mers, Fără dată |
Acumulator ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Lumibrite |
| Funcții suplimentare | Măsurare în intervale de până la o oră cu precizie de 1/100 s și 1/10 s, Timp intermediar, Timp pentru locul 1 și 2, Protecție la supraîncărcare, Indicator nivel scăzut de baterie |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: