Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Hardlex
Greutate
71 g
Rezistent la apă
50 de metri
Hodinky Seiko SSA785J1, rozšiřují nabídku modelů "Cocktail Time" z řady Seiko Presage, inspirujících se uměním mistrů barmanů, u nichž je nepřehlédnutelným prvkem ciferník, jeho jemná textura, jasné barvy a oslnivá hra světla. Díky svému specifickému vzhledu jsou skvělou volbou při výběru elegantních dámských hodinek.
Model Seiko SSA785J1 má číselník modré barvy s jemnou texturou vytvářející zajímavý efekt. Pozice hodin jsou opatřeny aplikací plastických indexů. Hodinky pohání automatický strojek 4R38, který má 24 kamenů a rezervu chodu až 41 hodin. Precizní práci automatického strojku můžete sledovat nejen průhledným dýnkem, ale také průhledem na setrvačku v číselníku na pozici 9. hodiny. Číselník chrání klenuté sklíčko Hardlex, zintenzivňující hru světla na strukturovaném povrchu. Ocelové pouzdro hodinek je doplněno koženým řemínkem s krokodýlím vzorem, dodávajícím hodinkám velmi elegantní vzhled. Snadnou výměnu řemínků zajišťuje systém uchycení pomocí rychlostěžejek. Vodotěsnost tohoto modelu je 50 m. Průměr pouzdra činí ideálních 34 mm.
Kolekce Seiko Cocktail Time rozšiřuje svou nabídku o dva modely, opět s novými číselníky, a to v dámském a pánském provedení, inspirované uměním mistra barmana Hisashi Kishiho a koktejlu "Blue Moon" neobvykle modré barvy. Obě verze jsou provedeny v novém designu s jemným vzorem a tajuplnou kresbou na ciferníku.
Sdílíte-li s partnerem zálibu v klasickém designu, smysl pro eleganci, je možné vytvořit set v kombinaci s pánským modelem Seiko SSA405J1, který bude vhodným dárkem k výročí, nebo jiným jedinečným příležitostem.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 71 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 4R38 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
41 ore |
| Dimensiune carcasa | 34 mm |
| Grosimea carcasa | 11,3 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Hardlex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Albastru |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Funcții suplimentare | Vedere prin volantă |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: