Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Hardlex
Greutate
135 g
Rezistent la apă
50 de metri
Seiko SRPK93J1 Cocktail Time Night Tokyo Time jsou limitovanou edicí rozšiřující nabídku modelů "Cocktail Time" z řady Seiko Presage, u nichž je nepřehlédnutelným prvkem číselník, jeho jemná textura, jasné barvy a oslnivá hra světla. Díky svému specifickému vzhledu jsou skvělou volbou při výběru elegantních pánských hodinek.
Kolekce hodinek z řady "Cocktail Time" zahrnuje modely, z nichž každý je inspirován jiným nápojem s vlastním barevným vzorem. Všechny verze jsou provedeny v typickém designu s jemnou strukturou na číselníku, který celé řadě zajistil velkou popularitu. Inspirací tomuto modelu byl drink „Night Time Tokyo“, jehož autorem není nikdo jiný než Hisashi Kishi ze Star Baru.
Číselník tohoto modelu zdobí vzor inspirovaný pohledem na led v koktejlové sklenici. Zlatá barva ruček a indexů představuje noční osvětlení města Tokia.
Černostříbřitý číselník modelu Seiko SRPK93J1, který od středu směrem k okrajům nabírá na intenzitě, zdobí struktura, připomínající ledovou tříšť, zlaté plastické indexy na hodinových pozicích a Dauphine ručky. Nechybí ani vteřinová ručka coby míchátko.
Hodinky pohání mechanický strojek s automatickým nátahem 4R35, který má 23 kamenů a rezervu chodu až 41 hodin. Jeho chod lze pozorovat průhledným dýnkem hodinek. Číselník chrání klenuté sklíčko Hardlex, zintenzivňující hru světla na strukturovaném povrchu. Ocelové pouzdro hodinek je doplněno praktickým ocelovým náramkem zakončeným motýlovou sponou. Voděodolnost tohoto modelu je 50 m. Nechybí ani ukazatel data na pozici 3. hodiny. Díky průměru pouzdra 40,5 mm, jsou hodinky vhodné do obleku.
Limitovaná edice čítá 9000 kusů pro celý svět, prodejci v ČR budou disponovat pouze jednotkami kusů. Hodinky budou dodávané ve speciálním balení.
Sdílíte-li s partnerkou zálibu v klasickém designu, smysl pro eleganci, je možné vytvořit set v kombinaci s dámským modelem Seiko SRE015J1, který bude vhodným dárkem k výročí, nebo jiným jedinečným příležitostem.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 135 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 4R35 |
| Precizia mersului în secunde | Abatere maximă +45 până la -35 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
41 ore |
| Dimensiune carcasa | 40,5 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
47,5 mm |
| Grosimea carcasa | 11,8 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Hardlex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru, gri |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: