Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Hardlex
Greutate
168 g
Rezistent la apă
100 de metri
"O krok před ostatními." Heslo, kterým můžeme charakterizovat značku Seiko, od jejíhož založení letos uplyne 140 let. Právě toto významné výročí se značka rozhodla oslavit vydáním limitované edice Seiko 5 Sports SRPG47K1 140th Anniversary Limited Edition.
Hodinky Seiko 5 Sports SRPG47K1 jsou novinkou roku 2021 patřící do legendární modelové řady Seiko 5. Majitele zaujme výrazný, přehledně zpracovaný bílý strukturovaný číselník, modrá luneta, výrazné ručky a plastické indexy, či korunka na pozici čtvrté hodiny.
Model Seiko SRPG47K1 pohání mechanický strojek 4R36 s automatickým nátahem a rezervou chodu kolem 41 hodin. Samozřejmostí je funkce zastavení vteřinové ručky při nařizování času a možnost nátahu korunkou. Strojek je možné pozorovat průhledným dýnkem. Bílý číselník s vyobrazením dne a data na pozici třetí hodiny, chrání tvrzené minerální sklíčko Hardlex. Ocelové pouzdro v kombinaci s ocelovým náramkem přidává hodinkám na univerzálnosti a praktičnosti. Předností hodinek je skvělá přehlednost daná použitím výrazných indexů a ruček. Ručky a indexy na hodinových pozicích jsou navíc opatřeny vrstvou luminiscence. Vodotěsnost tohoto modelu je 100 m, s hodinkami tak můžete bez problémů plavat. Díky průměru pouzdra 42,5 mm jsou řazeny mezi středně velké hodinky, vhodné pro většinu pánských zápěstí.
Nové modely Seiko 5 zachovávají hlavní rysy této řady - mechanický strojek s automatickým nátahem, zobrazení data a dne, umístění korunky na pozici 4. hodiny, vodotěsnost, odolnost. Hodinky Seiko 5 Sports SRPG47K1 by měly být hrdým nástupcem legendy Seiko SKX007 / SKX009. Svému předchůdci jsou ve většině ohledů věrné.
Limitovaná edice čítá pouhých 11000 kusů pro celý svět, prodejci v ČR budou disponovat pouze jednotkami kusů.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Seiko |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 168 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | 4R36 |
| Precizia mersului în secunde | Abatere maximă +45 până la -35 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
41 ore |
| Dimensiune carcasa | 42,5 mm |
| Grosimea carcasa | 13,4 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Hardlex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Seiko datează din 1881. Aceste ceasuri japoneze au schimbat literalmente lumea orologeriei cu brevetele lor și le datorăm un progres incredibil. Ceasul cu cuarț Seiko Astron a provocat o revoluție și a devenit standardul pentru alte mărci. Seiko își echipează ceasurile cu propriile mecanisme și produce, de asemenea, propriile baterii. Compania este, de asemenea, sponsor al Campionatelor Mondiale, al Jocurilor Olimpice și al altor evenimente, datorită cărora este foarte populară printre sportivi.
Seiko se numără printre liderii mondiali absoluți în industria orologeriei de mulți ani. Cu motto-ul său „inovație și eleganță”, aduce tehnologie avansată într-un design perfect. Printre proprietarii mândri ai ceasurilor Seiko se numără Novak Djokovic și Darya Klishina, iar actorul Sean Connery le-a purtat și el.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Seiko.
Informații despre producător: Seiko Group Corporation, 26-1, Ginza 1-Chome, Chuo-ku, Tokyo, Japonia / +81-3-3564-2111
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: