Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Manual
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Sunt rare, la fel ca măiestria ceasornicarilor manufakturii Prim. Unice, precum materialul carcasei. Doar 35 de bucăți ale modelului PRIM NOKTURNO L.E 103-019-538-56-1 vor completa colecțiile și vor înfrumuseța încheieturile mândrilor lor proprietari.
Oțelul inoxidabil damasc, care combină într-un mod unic două tipuri de oțeluri austenitice, necalibile, nu a fost ales întâmplător ca material pentru carcasă. Subliniază importanța și carisma ceasului destinat celor mai exigenți. Modelul complex creat prin tehnologia denumită Aztek este întotdeauna unic, iar acoperirea DLC asigură rezistență și o întunecare carismatică.
Simbolismul conexiunii cu muzica este vizibil în cadranul luxos negru-auriu. Acul secundar decalat adaugă un plus de exclusivitate. Indicii de la pozițiile 3, 6, 9 și 12 amintesc prin forma lor de picioarele grandioasei piane ANT. PETROF, iar forma acelor reflectă bara de susținere a acestuia. Marcajele albe ale minutelor evocă claviatura legendarului instrument.
Inima ceasului este mecanismul in-house PRIM calibru 103.00 cu întoarcere manuală. Privind mai atent prin capac transparent, veți găsi și simbolul aniversar al ceasului PRIM, ca o amintire a celor 75 de ani de tradiție în fabricarea ceasurilor în Nové Město nad Metují.
Ambalajul masiv al ceasului a fost creat în colaborare cu producătorul de piane și pianine tradiționale, compania PETROF, iar nimeni alta decât doamna Zuzana Petrofová a oferit acestui model de ceas imaginea sa în fotografii.
„Nokturno sună minunat! Acest ceas este misterios precum muzica nocturnă. Când îl puneți pe mână, veți dori să-l păstrați pentru totdeauna. Frumusețe, eleganță, mister și un design rafinat inspirat de pian, bravo!“
Zuzana Ceralová Petrofová
Anul muzicii cehe, o mare aniversare a fabricării ceasurilor în țara noastră și celebrarea nopții. Aceasta este povestea ceasului PRIM NOKTURNO LE.
Trăiți-o și voi.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | PRIM |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | Cehă |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Manual |
| Calibru | PRIM kalibr 103.00 |
| Precizia mersului în secunde | -6s /+24s / 24 h |
Rezerva de mers ![]() |
48 ore |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
47,2 mm |
| Grosimea carcasa | 11 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Damasc, DLC, model Aztec |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Nu |
| Funcții | Capac posterior transparent, Fără dată |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Manufacture 1949 Ceasuri unisex Ceasuri cadou pentru bărbați Ceasuri cadou pentru femei
Ideea de a produce ceasuri de mână cehoslovace a apărut imediat după sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial. Noua fabrică a fost construită sub conducerea lui Adolf Martínek, care, împreună cu primii 15 colegi, s-a angajat într-o sarcină care, la acea vreme, era realizată doar de 8 țări din lume. Părțile interesate au achiziționat primele ceasuri de mână produse în serie sub marca PRIM în 1958. Autorul așa-numitului logo permanent PRIM, care este folosit pe ceasurile de mână din anii 1970 până în prezent, este designerul Josef Žid. În 1969, fabrica de ceasuri din Nové Město nad Metují a devenit complet independentă de compania-mamă Chronotechna și a dobândit numele pe care îl poartă și astăzi - ELTON.
După declinul din anii 1990, interesul pentru produsele autohtone a fost reînviat treptat în cadrul producției de tip manufacturier la scară mică. În 2008, a început producția de noi mecanisme, iar ELTON Watchmaking s-a alăturat rândurilor producătorilor importanți de ceasuri care se bazează pe munca manuală, precizie și o abordare individuală a clientului.
Informații despre producător: ELTON hodinářská, a.s., Náchodská 2105, 549 01 Nové Město nad Metují, Republica Cehă / info@prim.cz
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: