Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
200 de metri
Pánské hodinky Orient Star Sports RE-AT0108L jsou novou podobou úspěšné sportovní kolekce Orient Star, nabízí nepřehlédnutelný design a vlastnosti potápěčských hodinek, které však oceníte i při každodenním nošení.
Pouzdro hodinek Orient RE-AT0108L je vyrobeno z oceli. Je ochranou vlastnímu upravenému mechanickému strojku s automatickým nátahem z dílny Orient, kalibru Orient F6N42, který je vybaven funkcí zastavení vteřinové ručky při nařizování času, tzv. hackingem a možností nátahu korunkou. Zajímavou komplikací je ukazatel rezervy nátahu na pozici 12. hodiny. Mnohé potěší průhled na setrvačku strojku na pozici 9. hodiny tzv. "open heart". Činnost strojku, pracujícího na frekvenci 21600 polokmitů/hod. lze pozorovat díky průhlednému dýnku.
Ke klasickým poznávacím znakům hodinek Orient Star, inspirujících se podvodním prostředím, patří jednosměrně otočná luneta, šroubovací dýnko a korunka, výrazné a dobře čitelné ručky a indexy na hodinových pozicích. Ručky i indexy jsou opatřeny luminiscenční vrstvou, která usnadňuje odečet času ve tmě a při zhoršených světelných podmínkách. Číselník je chráněn safírovým sklem s antireflexem, vynikajícím vysokou odolností a skvělou čitelností na přímém světle.
Model Orient RE-AT0108L00B je dodáván na koženém řemínku zakončeném překlápěcí sponou. Průměr pouzdra 43,2 mm řadí hodinky mezi středně velké, díky poměrně krátkým nožkám se nosí velmi dobře. Voděodolnost tohoto modelu je 200 m.
Pro model je také vhodný tento řemínek Orient Star.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Orient Star |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | F6N42 |
| Precizia mersului în secunde | -15/ +25 s/ zi |
Rezerva de mers ![]() |
50 ore |
| Dimensiune carcasa | 43,2 mm |
| Grosimea carcasa | 13,7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
cu inimă deschisă ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
clemă basculantă cu deschidere laterală |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Nu |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Bezel rotativ, Coroană filetată, Indicator de rezervă de mers, Fără dată |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | 22 de pietre, 21.600 de semi-oscilații/oră |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca japoneză Orient Star se caracterizează prin producția de ceasuri mecanice cu design atemporal. Numele exprimă scopul și efortul de a crea ceasuri mecanice care atrag atenția prin calitatea lor înaltă și perfecția manoperei. Povestea mărcii Orient Star a început odată cu fondarea Tama Keiki Co. în 1950, care a fost redenumită Orient Watch Company un an mai târziu. Anul 1951 este asociat cu crearea unei clase superioare de ceasuri Orient, marca Orient Star. Marca este cunoscută pentru filosofia sa conform căreia nu este nevoie să se investească sume mari de bani în marketing, ci dimpotrivă, să se reducă prețul disponibil și să se crească calitatea. Datorită acestui fapt, ceasurile Orient Star ating vârful imaginar al calității în gama lor de preț.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Orient Star.
Informații despre producător: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonia / info@orient-w.co.jp
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: