Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
134 g
Rezistent la apă
200 de metri
Ceasul bărbătesc Orient RA-AC0L05G celebrează aniversarea de 70 de ani de la înființarea brandului. Ceasul este o ediție limitată de 1600 de bucăți, reprezintă o nouă versiune a seriei de succes M-Force, oferind un design remarcabil și caracteristici de ceas de scufundare, apreciate și în utilizarea zilnică.
Carcasa ceasului Orient RA-AC0L05G este realizată din oțel cu acoperire PVD. Protejează mecanismul mecanic cu întoarcere automată, calibru Orient F6727, care include funcția de oprire a secundarului în timpul setării orei (hacking) și posibilitatea de întoarcere manuală prin coroană. Dispune, de asemenea, de un indicator de dată poziționat clasic la ora trei, cu un fundal întunecat și text deschis la culoare.
Printre caracteristicile clasice ale ceasurilor de scufundare Orient M-Force se numără rama rotativă unidirecțională, capacul șurubabil și coroana, acele și indicii proeminenți și ușor de citit, precum și protecția suplimentară pentru coroană și ramă împotriva șocurilor, poziționată la ora trei. Acele și indicii sunt acoperiți cu un strat luminos, care facilitează citirea orei în întuneric sau în condiții de lumină slabă. Cadranul este protejat de o sticlă din safir cu tratament antireflex, oferind o rezistență ridicată și o lizibilitate excelentă în lumină directă.
Modelul Orient RA-AC0L05G00B este livrat cu o curea din silicon, foarte confortabilă pe mână. Diametrul carcasei de 45 mm plasează ceasul în categoria celor mari, dar datorită ansei relativ scurte, este foarte confortabil de purtat. Rezistența la apă a acestui model este de 200 m, fiind certificat conform standardelor ISO 6425 - ceasuri de scufundare, ISO 764 - ceasuri antimagnetice și ISO 1413 - ceasuri rezistente la șocuri.
Acest ceas este o ediție limitată la 1600 de bucăți pentru întreaga lume. Particularitatea sa constă în cadranul auriu "Jaguar Focus". Ceasul este livrat într-o cutie specială, care face referire la aniversarea importantă a brandului Orient.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Orient |
| Tip | Bărbați |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 134 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | F6727 |
| Precizia mersului în secunde | -15/ +25 s/ zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 13,2 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Auriu |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Silicon |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată, ISO 6425 Divers |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | 22 de pietre, 21.600 de semi-oscilații/oră |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Orient sunt cunoscute pentru mai multe modele emblematice (de exemplu, Orient Bambino, Orient Mako, Orient Calendar). În special ceasurile de scufundări sunt foarte populare. Orient a început să producă ceasuri în 1950 și este cunoscută pentru filosofia sa conform căreia nu este nevoie să investești mulți bani în marketing, ci dimpotrivă, să reduci prețul disponibil și să crești calitatea. Datorită acestui fapt, ceasurile Orient ating vârful imaginar al calității în gama lor de preț.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Orient.
Informații despre producător: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonia / info@orient-w.co.jp
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: