Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
80 g
Rezistent la apă
30 de metri
Ceasul Orient RA-AK0808S Sun and Moon 75th Anniversary Edition sărbătorește 75 de ani de existență a mărcii japoneze. Este cunoscut ca Orient Bambino, aparține seriei Orient Classic și aspectul său elegant este conceput în primul rând pentru companie, dar este, de asemenea, excelent pentru uzura de zi cu zi. Caracteristicile distinctive ale ceasurilor Orient Bambino sunt sticla bombată, cadranul curbat și carcasa de 41,5 mm.
Pentru a sărbători 75 de ani de la fondarea Orient, brandul prezintă o serie de ediții limitate într-un concept vintage. Modelele selectate sunt astfel împodobite cu logo-ul Orient din anii 1950, scris cursiv, un cadran alb cu indici din aur roz și mâini bleumarin și sunt completate de o curea din piele nubuc maro deschis, subliniind senzația generală retro a ceasului. Cadranul transparent este inscripționat"Orient Since 1950 75th Anniversary" și poartă numărul de serie al ediției limitate. Este inclusă și o curea din piele de vițel închisă la culoare, cu un model suplimentar de crocodil. Aceasta conferă ceasului un caracter mai festiv, subliniază semnificația modelelor aniversare și permite proprietarului să schimbe aspectul ceasului în funcție de dispoziție, mediu sau stil vestimentar.
Carcasa ceasului Orient RA-AK0808S30B este fabricată din oțel inoxidabil, iar în interiorul său găsim mișcarea mecanică Orient F6B24, care este echipată cu o înfășurare automată și o rezervă de putere de 40 de ore. Această mișcare are, de asemenea, o mână de oprire a secundelor atunci când ceasul este setat ( hacking) și o opțiune de înfășurare manuală. Un cadran transparent vă permite să monitorizați mișcarea, care funcționează la o frecvență de 21.600 de semibătăi/oră.
Cadranul alb atemporal, perfect clar, este protejat de un cristal mineral. Detaliile sub formă de indici în relief la pozițiile orelor și de mâini albastre vor încânta. Pozițiile orare de bază sunt marcate cu cifre romane. Ceasul este echipat cu un afișaj al datei în poziția orei 3, un afișaj al zilei în poziția orei 10 și un afișaj zi/noapte în poziția orei 5. Rezistența la apă a acestui model este de 30 m, astfel încât ceasul poate rezista contactului cu apa în timpul spălării mâinilor și ploii. Carcasa ceasului este completată de o curea din piele periată maro deschis și este inclusă o curea din piele de vițel maro închis cu model crocodil. Cu un diametru al carcasei de 41,5 mm, ceasul se potrivește bine pe majoritatea încheieturilor bărbaților.
Ediția limitată este limitată la5500 de piese.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Orient |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 80 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Orient F6B24 |
| Precizia mersului în secunde | Abatere maximă +25 până la -15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 41,5 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
47 mm |
| Grosimea carcasa | 14,2 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Maro deschis |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Capac posterior transparent |
| Funcții suplimentare | 22 de pietre, 21600 de semi-oscilații/oră, Indicator zi/noapte |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Orient sunt cunoscute pentru mai multe modele emblematice (de exemplu, Orient Bambino, Orient Mako, Orient Calendar). În special ceasurile de scufundări sunt foarte populare. Orient a început să producă ceasuri în 1950 și este cunoscută pentru filosofia sa conform căreia nu este nevoie să investești mulți bani în marketing, ci dimpotrivă, să reduci prețul disponibil și să crești calitatea. Datorită acestui fapt, ceasurile Orient ating vârful imaginar al calității în gama lor de preț.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Orient.
Informații despre producător: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonia / info@orient-w.co.jp
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: