Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Ceasurile elvețiene Maurice Lacroix Eliros Date EL1118-SS001-620-5 aparținând seriei Eliros sunt caracterizate de un aspect subtil și elegant care le face potrivite atât pentru purtarea zilnică, cât și pentru companie.
Ceasul Maurice Lacroix Eliros EL1118-SS001-620-5 are o carcasă realizată din oțel inoxidabil, care este completată de o curea din piele de vițel verde. În interior, mișcarea elvețiană Ronda 515 alimentată cu baterii ticăie fiabil. Mișcarea are un afișaj al datei, care poate fi găsit la ora 3.
Cadranullăcuit verde închis, cu efect de explozie solară, este protejat de un cristal de safir cu strat antireflex, care este extrem de rezistent la zgârieturi. Eleganța ceasului este subliniată de utilizarea cifrelor arabe. Rezistența la apă a acestui model este de 50 m, astfel încât acesta poate face față chiar și contactului de bază cu apa, cum ar fi spălarea mâinilor, ploaia sau dușul.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Maurice Lacroix |
| Tip | Bărbați, Femei, Unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 515 |
| Precizia mersului în secunde | -10/+20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
| Grosimea carcasa | 7,9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Verde închis |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Verde |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
da |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Eliros Ceasuri unisex Black Friday Ceasuri la promoție Maurice Lacroix
Brandul elvețian Maurice Lacroix este relativ tânăr, originar în 1974, dar astăzi este unul dintre cei mai buni. În ultimii ani, el a atras din ce în ce mai mult atenția asupra lui cu modele mecanice exclusive, care stabilește noi standarde în industria ceasurilor. Se mândresc cu un premiu semnificativ în zona ceasurilor mecanice. Portofoliul produselor lor include cele mai dificile complicații de ceas, inclusiv indicatori retrograzi, rezerve de cinci zile sau turbillon.
Maurice Lacroix a fost autorul a 14 mașini proprii (calibre), inclusiv primele ceasuri mecanice cu memorie - mémoire 1. Pentru Pontos Décentrique GMT cu toți indicatorii plasați în parohii, brandul a câștigat prestigioasa prestigioasă Dot Red Dot pentru Best Design. Un alt punct roșu a fost luat de capodopera cu totul -gold, doi ani mai târziu.
Desigur, Maurice Lacroix nu uită de utilizatorii obișnuiți. Prin urmare, produce ceasuri clasice de cuarț din clasa mijlocie cu mai multe mașini Ronda, proiectate pentru uzura de zi cu zi. Indiferent dacă sunt rânduri mai ieftine sau ediții limitate excepționale de ceasuri cu manual, Maurice Lacroix folosește întotdeauna cele mai bune materiale și tehnologii.
Brandul deține prestigiosul producător de ceasuri de ceasornic Suisse, care poate utiliza doar un producător care produce ceasuri din carcasele proprii până la mașini. Fabricile Maurice Lacroix pot fi găsite direct în Jura, Elveția - un sat de munte din Saignelégier.
Helveti.cz este un vânzător autorizat și specialist al Maurice Lacroix.
Informații despre producător: Maurice Lacroix SA, Rue des Rangiers 21, 2350 Saignelégier, Elveția / info@mauricelacroix.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: