Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
78 g
Rezistent la apă
200 de metri
Ceasul Luminox Navy SEAL Foundation XS.3611.IGY6.NSF face parte din colecția Navy SEAL 3600 Series, o colaborare între Luminox și US Navy Seals. Datorită acestui fapt, puteți conta pe impermeabilitate ridicată și manoperă durabilă.
Lansarea ceasului negru în ediție limitată este inspirată de motto-ul Forțelor Speciale "I GOT YOUR 6" (acronim militar pentru "I GOT YOUR BACK") - tradus în limba engleză ca "I BLOOD YOUR BACK". Acest model, comercializat în doar 1006 unități la nivel mondial, a fost creat în colaborare cu fundația care înțelege cel mai bine acest slogan. Acest ceas reflectă esența fraternității de nezdruncinat, loialitatea, sprijinul și disponibilitatea pe care fundația le oferă pentru a face față oricărei provocări.
Numele "I GOT YOUR 6" provine din terminologia piloților de vânătoare și se referă la poziția care este direct în spatele cuiva. Inscripția "I GOT Y 6" de pe cadran, între orele 6 și 9, atunci când este încărcată datorită tehnologiei Super-LumiNova®, strălucește strălucitor în întuneric sau în lumină slabă și aduce un omagiu activității Fundației Navy SEAL. Acest lucru este completat de tuburile de plasare Luminox Light Technology de culoare albastru gheață și galben utilizate pe fiecare oră din jurul cadranului pentru a asigura lizibilitatea în întuneric complet.
Navy SEAL Foundation XS.3611.IGY6.NSF, este construit cu durabilitatea în minte pentru sarcina la îndemână, combinând precizia elvețiană cu un design robust pentru a asigura fiabilitatea maximă. Carcasa robustă de 46 mm și lunetă rotativă unidirecțională, care este fabricată din material CARBONOX™ pe bază de fibră de carbon, protejează mișcarea complexă Ronda 515 cu cuarț. Datorită rezistenței sale la apă până la 200 de metri, ceasul poate fi utilizat și pentru scufundări la mare adâncime.
Ceasul cântărește doar 78 de grame. Cadranul ceasului este acoperit de un cristal de safir și un strat antireflex - astfel încât ceasul va fi perfect lizibil chiar și în lumina puternică a soarelui. Datorită rezistenței la apă până la 200 de metri, ceasul poate fi utilizat și pentru scufundări la mare adâncime. Lunetă rotativă unidirecțională va fi fără îndoială utilă în aceste scopuri. Afișajul datei, situat în a treia poziție tradițională, are o utilizare practică. O lizibilitate și mai bună este asigurată de o lupă, așa-numitul ciclop.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Luminox |
| Tip | Bărbați |
| Stil | De scufundări, Militare, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 78 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 515 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 14 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Carbon |
| Culoarea carcasei | Negru |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Cauciuc |
| Lățimea curelei | 24 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Trigalight |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
LLT |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Numele Luminox a fost creat prin combinarea cuvintelor Lumi (lumină în latină) și Nox (noapte în latină). Marca a fost fondată în 1989 și oferă ceasuri cu tehnologie unică LLT (iluminare autoalimentată - tuburi de tritiu), datorită căreia puteți vedea ceasurile Luminox în orice condiții. Durata de viață a luminescenței este de până la 25 de ani și este identică cu cea a Traser trigalight. Calitatea este garantată de eticheta „Swiss Made”.
Ceasurile Luminox au devenit cunoscute prin cooperarea lor cu Navy SEALs, când au furnizat Marinei SUA ceasuri special dezvoltate pentru misiuni nocturne. Au urmat comenzi de la Forțele Aeriene SUA (avionul de luptă Nighthawk), forțe de elită și Lockheed Martin. Astăzi, Luminox este sinonim cu ceasuri fiabile, durabile, echipate cu tehnologii de ultimă generație.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Luminox.
Informații despre producător: Mondaine Watch Ltd., Etzelstrasse 27, 8808 Pfäffikon/SZ, Elveția / webshop-uk@luminox.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: