Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
59 g
Rezistent la apă
50 de metri
Hodinky Laco Vancouver z modelové řady Vintage nabízí jedinečný klasický styl v podobě pouzdra s jednoduchými liniemi a přehledně zpracovaného číselníku. Ocení jej především milovníci hodinek a hodinek nadčasového provedení. Laco Vancouver dokonale kombinují designové prvky minulosti a sučasnosti a díky svým vlastnostem jsou skvělým doplňkem pro každodenní nošení.
Laco Vancouver pohání švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem Laco 200 (základ Sellita SW 200), nabízející rezervu chodu kolem 38 hodin, funkci zastavení vteřinovky při nařizování času (hacking) a možnost ručního nátahu. Mnohé potěší možnost pozorovat chod stroje skrze průhledné dýnko. Na dýnko bylo použité safírové sklíčko.
Krémový číselník se vyznačuje funkčním designem ve stylu námořních chronometrů. Na jeho obvodu je natištěna dobře přehledná minutová stupnice, kterou doplňují plastické růžovozlaté číslice na hodinových pozicích. Nadčasový a přehledností vynikající číselník dotváří decentní listové růžovozlaté ručky. Číselník je chráněn antireflexním safírovým sklem s vysokou odolností proti poškrábání. Ocelové pouzdro hodinek doplňuje hnědý kožený řemínek s krokodýlím vzorem, zakončený signovanou trnovou sponou. Voděodolnost těchto hodinek je v dané kategorii dostatečných 50 m (5 ATM). Průměr pouzdra je 36 mm, délka (lug-to-lug) 43,7 mm, hodinky tak dobře sednou na většinu pánských a dámských zápěstí.
Hodinky můžete najít také pod označením Laco 861922.
Možnosti úprav za příplatek:
• Korunka umístěná vlevo
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Laco |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 59 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Laco 200 |
| Precizia mersului în secunde | -10/+20 / lună |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 36 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
43,7 mm |
| Grosimea carcasa | 10,9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Crem |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 18 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Nu |
| Funcții | Capac posterior transparent, Fără dată |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca Laco a fost fondată în 1925, când Frieda Lacher și Ludwig Hummel au fondat o companie numită Lacher & Co în Pforzheim, de unde și numele Laco. Marca este cunoscută în principal pentru ceasurile sale de pilot produse în timpul celui de-al Doilea Război Mondial - a fost una dintre cele cinci mărci care au produs ceasuri pentru piloții germani ai Luftwaffe. Desigur, marca nu se concentrează doar pe ceasuri de pilot, colecția sa include și modele inspirate de aspectul ceasurilor marine, modele sport în stil de scafandru sau ceasuri clasice într-un design minimalist.
Toate ceasurile Laco sunt proiectate și asamblate în ateliere din Pforzheim, Germania, astfel încât marca își continuă moștenirea, istoria lungă și dinamică, continuă în orologeria de înaltă calitate și folosește tehnologie modernă pentru a crea ceasuri fiabile cu un caracter unic.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Laco.
Informații despre producător: LACO GmbH, Rastatter Straße 8, D-75179 Pforzheim, Germania / kontakt@laco.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: