Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
75 g
Rezistent la apă
50 de metri
Germanul Laco Aachen 39 este un ceas în ediție limitată la doar 250 de piese. La prima vedere, acesta atrage atenția cu cadranul său alb atipic și designul clasic pilot, care se caracterizează prin curățenie și claritate excelentă, făcându-l foarte popular nu numai printre fanii ceasurilor.
Ca urmare a succesului modelelor mai mari 2023, Laco introduce, de asemenea, un nou design distinctiv pentru ceasurile sale pilot clasice Augsburg Polar și Aachen Polar în versiunea de 39 mm. Ceasurile atrag atenția cu indicii lor metalici strălucitori pe comoara albă. Cea de-a cincea ediție limitată din colecția de bază a ceasurilor cu tonuri de pilot se inspiră din mediul polar înghețat. Cadranul alb, însoțit de jocul armonios al mâinilor albastru termic și al indicilor metalici albaștri strălucitori, apropie ceasul de atmosfera Arcticii. Reflexiile luminoase și schimbarea culorii indicilor de la albastru intens la azur, în funcție de incidența luminii, amintesc de fascinantul joc de lumină dintre marea polară întunecată și ghețarii strălucitori.
Carcasa din oțel a ceasului Laco Flieger Aachen 39 este completată de o curea din piele maro cu cusături deschise contrastante și nituri distinctive. Acesta este propulsat de o mișcare mecanică cu mișcare automată Laco 2S ( baza Miyota 82S0), care oferă o rezervă de putere de aproximativ 42 de ore, o funcție stop-secunde la setarea orei(hacking) și opțiunea de înfășurare manuală. Mulți se vor bucura de posibilitatea de a observa mișcarea prin intermediul unui cadran transparent prevăzut cu un cristal de safir. Rezistența la apă a acestui ceas este de 50 m ( 5 ATM). Diametrul carcasei este de 39 mm, iar lungimea (de la ureche la ureche) este de 46,5 mm, astfel încât ceasul se potrivește bine pe majoritatea încheieturilor bărbaților, dar și pe cele ale multor femei.
Trăsăturile clasice ale ceasului Laco Aachen 39, inspirat de stilul aviatic, includ mâinile și indicii distinctivi și ușor de citit la pozițiile orelor, precum și coroana mare, care este ușor de operat chiar și cu mănuși. Cadranul B perfect clar este protejat de un cristal de safir cu rezistență ridicată la zgârieturi. Cadranul de tip B-Uhr B prezintă o scară a minutelor imprimată în jurul perimetrului cadranului, cu o săgeată în poziția orei 12 pentru orientarea rapidă a aviatorilor și o scară a orelor imprimată pe cercul interior. Lizibilitatea îmbunătățită în condiții de lumină scăzută este asigurată de luminozitatea Superluminova C3 Blue Line, situată pe mâini, cifre și indici.
Ediție limitată de numai 250 de piese.
Ceasul poate fi găsit și sub marca Laco 862184.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Laco |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Aviație, Sport |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 75 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Laco 2S |
| Precizia mersului în secunde | -10 până la +20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
46,5 mm |
| Grosimea carcasa | 11,55 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 18 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Nu |
| Funcții | Capac posterior transparent, Fără dată |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca Laco a fost fondată în 1925, când Frieda Lacher și Ludwig Hummel au fondat o companie numită Lacher & Co în Pforzheim, de unde și numele Laco. Marca este cunoscută în principal pentru ceasurile sale de pilot produse în timpul celui de-al Doilea Război Mondial - a fost una dintre cele cinci mărci care au produs ceasuri pentru piloții germani ai Luftwaffe. Desigur, marca nu se concentrează doar pe ceasuri de pilot, colecția sa include și modele inspirate de aspectul ceasurilor marine, modele sport în stil de scafandru sau ceasuri clasice într-un design minimalist.
Toate ceasurile Laco sunt proiectate și asamblate în ateliere din Pforzheim, Germania, astfel încât marca își continuă moștenirea, istoria lungă și dinamică, continuă în orologeria de înaltă calitate și folosește tehnologie modernă pentru a crea ceasuri fiabile cu un caracter unic.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Laco.
Informații despre producător: LACO GmbH, Rastatter Straße 8, D-75179 Pforzheim, Germania / kontakt@laco.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: