Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
83 g
Rezistent la apă
100 de metri
Ceasul german Junghans 1972 Chronoscope Solar 014/4200.00 din seria Performance reînvie stilul anilor '70, combinându-l cu tehnologia modernă. Ceasul face referire la anul 1972, când Junghans a fost cronometrorul oficial al Jocurilor Olimpice de vară de la München.
Ceasul Junghans 1972 Chronoscope Solar 014/4200.00 este echipat cu un mecanism solar in-house J622.50. Datorită mecanismului solar, ceasul oferă utilizatorului o experiență fără griji pe termen lung, având multiple funcții suplimentare. Rezerva de energie complet încărcată este de până la 6 luni. După 72 de ore în care ceasul este lăsat în întuneric, acesta intră în modul de repaus pentru a economisi energia stocată. Funcțiile ceasului includ, pe lângă indicatorul de dată, și cronometru și alarmă.
Modelul Junghans 014/4200.00 are cadranul protejat de o sticlă din safir, extrem de rezistentă la zgârieturi. Carcasa, cu un diametru de 43,3 mm, este realizată din oțel inoxidabil. Datorită rezistenței la apă de 10 ATM (100 metri), ceasul poate fi utilizat pentru înot sau chiar snorkeling.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Junghans |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 83 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | J622.50 |
Rezerva de mers ![]() |
6 luni |
Precizia cronografului ![]() |
1/5 secunde |
| Dimensiune carcasa | 43,3 mm |
| Grosimea carcasa | 11,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 23 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Alarma |
Acumulator ![]() |
Da |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
| Funcții suplimentare | Mod de somn |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Junghans - tradiție germană din 1861. Ceasurile Junghans provin din Schramberg, Germania și se numără printre cele mai de succes mărci germane. Liniile Junghans Meister și Max Bill de la designerul cu același nume, care a impresionat marca cu designul Bauhaus, sunt bine-cunoscute. Linia Performance deține brevete tehnologice.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Junghans.
Informații despre producător: Uhrenfabrik Junghans GmbH & Co.KG, Geißhaldenstrasse 49, 78713 Schramberg, Germania / info@junghans.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: