Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Lezení po horách, túry lesem nebo zdolávání městské džungle: Hamilton Khaki Field Day Date Auto H70505833 se přizpůsobí vašim potřebám v terénu. S exkluzivním automatickým kalibrem H-30 nabízejícím až 80 hodin rezervy chodu vás nezklame. Hamilton H70505833 jsou dokonalými všestrannými hodinkami pro moderní hrdiny.
Celá řada Khaki Field je zaměřena především na velmi dobrou čitelnost, která byla pro využití v armádě tím nejdůležitějším. Hodinky Khaki Field jsou vytvořeny pro životní dobrodruhy a zaručeně budou odpovídat vašim potřebám v terénu.
V pouzdře spolehlivě tiká švýcarský mechanický strojek Hamilton H-30 (postavený na ETA C07.111 postavený na ETA 2824-2) s automatickým nátahem. Ten pracuje na frekvenci 21600 polokmitů za hodinu, disponuje 25 kameny a především prodlouženou rezervou chodu 80 hodin. Strojek má také funkci "hacking" (zastavení sekundové ručky při nařízení) a možnost manuálního nátahu korunkou. Model navíc disponuji praktickou funkcí datumu a dne v týdnu.
Ocelové pouzdro hodinek je doplňěno kvalitně zpracovaným koženým řemínkem hnědé barvy se stříbrnou trnovou sponou.
Model vyniká výbornou čitelností a snadnou přehledností, která je u vojenských hodinek vyžadována. Číselník, který svou podobou nezapře military předlohu je chráněn safírovým sklíčkem. Safírové sklíčko je u hodinek velkou výhodou, jelikož jej není téměř možné poškrábat. Antireflexní vrstva zaručuje skvělou čitelnost i na ostrém slunci.
Ručky a číslice jsou potaženy luminiscenční směsí Superluminova, která zaručuje delší svítivost.
Průměr pouzdra 42 mm činí hodinky nositelnými pro většinu pánských zápěstí. Vodotěsnost hodinek je 50 m (5 ATM), zvládnou tedy základní kontakt s vodou, jako déšť, či sprcha.
Originální řemínek na tomto modelu se označuje H6007051191.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Hamilton |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Militare, Aviație |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | H-30 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
80 ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 11,2 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Capac posterior transparent |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Hamilton a fost fondată în Lancaster, Pennsylvania, inițial pentru a produce doar ceasuri de buzunar. Precizia ceasurilor Hamilton a rezolvat problema accidentelor frecvente din primele zile ale transportului feroviar din Statele Unite. Calitatea excelentă și precizia primelor ceasuri de buzunar Hamilton, precum și capacitatea de a inova și de a acționa rapid, menținând în același timp standarde înalte, au atras pentru prima dată atenția armatei americane în 1914. În calitate de furnizor oficial al forțelor armate americane în timpul Primului Război Mondial, Hamilton a echipat sute de soldați cu ceasuri fiabile. Acest lucru a dus la o schimbare a producției de la ceasuri de buzunar la ceasuri de mână mai confortabile, o schimbare care a persistat.
Pionierat, practic și precis: Hamilton folosește o combinație unică de precizie elvețiană și spirit american pentru a crea ceasuri distinctive și versatile pentru pasionații de stil. Hamilton are o istorie lungă și a atins numeroase etape importante, toate acestea contribuind la transformarea Hamilton în marca de ceasuri puternică și recunoscută la nivel internațional care este astăzi.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Hamilton.
Informații despre producător: Hamilton International Ltd, Länggasse 85, Biel, Elveția / info@hamiltonwatch.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: