Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Baterie
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Power Glass™ (Gorilla Glass cu încărcare solară)
Greutate
53 g
Rezistent la apă
100 de metri
Sportovní hodinky Garmin Instinct Solar Yellow Optic 010-02293-09 jsou ideální volbou pro sportovce různých zaměření. Jejich funkce lze využít nejen při sportu, ale i při běžném nošení. Tyto hodinky splňují požadavky vojenské normy (MIL-STD-810G) pro odolnost proti vysokým a nízkým teplotám, nárazům a vibracím, vodě a vlhkosti. Tato varianta navíc disponuje sklíčkem se solárním nabíjením.
Pouzdro chytrých GPS hodinek Garmin Instinct Solar Yellow Optic 010-02293-09 je vyrobené z tvrzeného polymeru. Uvnitř tohoto pouzdra pracuje modul s množstvím funkcí, využitelných hlavně při sportu. Hodinky umožňují nahrávání a navigování po předem vytvořené trase, kterou zobrazí na tzv. slepé mapě včetně trasových bodů (waypointů). Budete mít přehled o profilu trasy, směru pohybu, důležitých bodech, dosažené a zbývající vzdálenosti atd.
Voděodolnost tohoto modelu je 100 m (10 ATM) a zvládne tedy i větší kontakt s vodou, jako je plavání. Pohodlný silikonový řemínek je vybaven systémem uchycení QuickFit®, který umožňuje rychlou výměnu bez pomoci nástrojů. Černobílý displej je chráněn sklíčkem Power Glass™, což je sklíčko Gorilla Glass se solárním nabíjením. Průměr displeje je 23 mm a jeho rozlišení je 128 x 128 pix.
Specifikace:
až 24 dní v režimu smartwatch / až 54 dní se solárním dobíjením
až 30 hodin v plnohodnotném GPS záznamu / až 38 hodin se solárním dobíjením
až 70 hodin v úsporném GPS záznamu / až 145 hodin se solárním dobíjením
až 56 dní v úsporném režimu hodinek / neomezené použití se solárním dobíjením
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Garmin |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Militare, Sport, Outdoor, Inteligente |
| Garanție | 2 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 53 g |
| Mecanism | Baterie |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
până la 30+8 ore cu GPS, până la 70+75 ore UltraTrac, până la 24+30 zile în modul ceas inteligent, până la 28+40 zile în modul expediție, până la 56+zilă nelimitată în modul economisire energie |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 15,3 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Polimer întărit |
| Materialul geamului | Power Glass™ (Gorilla Glass cu încărcare solară) |
| Cadran | Digital |
| Materialul curelei | Silicon |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Galben |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Busolă ![]() |
Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Busolă, Alarma, Bluetooth, Termometru, Altimetru, Barometru, Calendar automat, Navigație GPS, Pedometru, Ritmul cardiac, Funcții inteligente, Meniu în cehă |
Acumulator ![]() |
Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile sport Garmin sunt standardul în categoria lor. Din punct de vedere tehnologic, acestea dau tonul și sunt cunoscute de aproape orice atlet, alpinist și iubitor de tehnologie modernă. Cu ceasurile Garmin, vă puteți măsura cu ușurință activitatea sportivă, puteți plăti achiziții în magazine sau vă puteți naviga în drumeție.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Garmin.
Informații despre producător: Garmin (Europe) LTD., Bulls Copse Road, Hounsdown Business Park, Southampton, SO40 9LR, Regatul Unit / +44 (0) 23 8052 4000
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: