Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Baterie
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Power Glass™ (Gorilla Glass cu încărcare solară)
Greutate
63 g
Rezistent la apă
100 de metri
Sportovní hodinky Garmin Fenix 7S PRO Solar Rose Gold, Sand Silicone Band - 010-02539-11 jsou ideální volbou pro sportovce všech zaměření. Jejich funkce lze využít nejen při sportu, ale i při běžném nošení. Součástí balení je TOPO Czech PRO Voucher - kód pro stažení mapy. Tato varianta navíc disponuje sklíčkem se solárním nabíjením.
Pouzdro chytrých GPS hodinek Garmin fenix7S 010-02539-11 je vyrobené z tvrzeného polymeru a oceli, luneta těchto hodinek je titanový. Uvnitř tohoto pouzdra pracuje modul s množstvím funkcí, využitelných hlavně při sportu. Tento model disponuje menší velikostí pouzdra (Fénix7S) a displeje. Průměr displeje je 1,2“. Hodinky mají v paměti předinstalované mapy s možností automatické navigace, jsou vybavené WiFi konektivitou a nabízejí přehrávání hudby z vlastní paměti (32GB), do které je možné nahrát jak vlastní hudební soubory, tak i seznamy skladeb ze streamovacích hudebních služeb, jako je Spotify nebo Deezer.
Voděodolnost tohoto modelu je 100 m (10 ATM) a zvládne tedy i větší kontakt s vodou, jako je plavání. Pohodlný silikonový řemínek je vybaven systémem uchycení QuickFit®, který umožňuje rychlou výměnu bez pomoci nástrojů. Barevný chroma displej je chráněn sklíčkem Power Glass™, což je sklíčko Gorilla Glass se solárním nabíjením.
Specifikace:
až 11 dní v režimu smartwatch / až 14 dní se solárním dobíjením
až 37 hodin v plnohodnotném GPS záznamu / až 46 hodin se solárním dobíjením
až 7 hodin GPS záznamu se současným přehráváním hudby
až 90 hodin / 162 hodin se solárním dobíjením režim GPS s maximální výdrží
až 26 dní v expedičním GPS záznamu / až 43 dní se solárním dobíjením
až 38 dní v úsporném režimu hodinek / až 87 dní se solárním dobíjením
Hudba: Hodinky umožňují buď synchronizaci playlistů z vybraných hudebních streamovacích služeb (například Deezer, Amazon Music nebo Spotify®), nahrání skladeb z počítače do vnitřní paměti pomocí USB kabelu nebo možnost ovládat připojený mobilní telefon. Pokud budete poslouchat hudbu přímo z hodinek, tak stačí jen připojit libovolná Bluetooth sluchátka a poslouchat i bez telefonu v dosahu. Do hodinek Fenix 7 se vejde až 2000 skladeb.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Garmin |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Sport, Outdoor, Inteligente |
| Garanție | 2 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 63 g |
| Mecanism | Baterie |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Rezerva de mers ![]() |
până la 11 zile în modul smartwatch / până la 14 zile cu încărcare solară până la 37 de ore în înregistrare GPS completă / până la 46 de ore cu încărcare solară până la 7 ore de înregistrare GPS cu redare simultană de muzică până la 90 de ore / 162 de ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 14 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Polimer întărit și titan |
| Materialul geamului | Power Glass™ (Gorilla Glass cu încărcare solară) |
| Cadran | Digital |
| Materialul curelei | Silicon |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Gri |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Busolă ![]() |
Da |
| Iluminare | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Busolă, Alarma, Bluetooth, Termometru, Altimetru, Barometru, Calendar automat, Navigație GPS, Pedometru, Ritmul cardiac, Funcții inteligente, Meniu în cehă |
Acumulator ![]() |
Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile sport Garmin sunt standardul în categoria lor. Din punct de vedere tehnologic, acestea dau tonul și sunt cunoscute de aproape orice atlet, alpinist și iubitor de tehnologie modernă. Cu ceasurile Garmin, vă puteți măsura cu ușurință activitatea sportivă, puteți plăti achiziții în magazine sau vă puteți naviga în drumeție.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Garmin.
Informații despre producător: Garmin (Europe) LTD., Bulls Copse Road, Hounsdown Business Park, Southampton, SO40 9LR, Regatul Unit / +44 (0) 23 8052 4000
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: