Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
79 g
Rezistent la apă
200 de metri
EDOX Sport Delfin Diver Date Lady 53020 37JC-NADD din linia Delfin. Acesta oferă un design atemporal, dar neconvențional, care îl face un accesoriu ideal pentru purtarea de zi cu zi. Este o alegere excelentă dacă sunteți în căutarea unui ceas de încredere la un preț rezonabil.
EDOX Sport Delfin Diver Date Lady 53020 37JC-NADD este alimentat de o mișcare de cuarț elvețian Ronda 515 cu o funcție de hacking care oprește mana secundelor atunci când setează ora. Ceasul are un afișaj al datei în poziția tradițională a orei 3. Caracteristica distinctivă a ceasului este lunetă rotativă iconică cu 12 margini și cadran alb perlat cu diamante, care este protejat de un cristal de safir.
Carcasa din oțel inoxidabil de înaltă calitate cu finisaj PVD aur galben este completată de o curea din piele albă de cea mai înaltă calitate. Rezistența la apă a acestui model este de 200 m, ceea ce face ceasul potrivit pentru scufundări instrumentale. Cu toate acestea, pentru apă, vă recomandăm să înlocuiți curea din piele cu o alta cu rezistență mai mare la apă. Rezistența la apă a ceasului este susținută de o coroană înșurubată, care garantează rezistența în orice contact cu apa. Diametrul carcasei este de 38 mm, deci este un ceas de damă de dimensiuni medii.
O mai bună lizibilitate chiar și în condiții de lumină scăzută este asigurată de stratul luminescent SuperLuminova de pe mâini și indici.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Edox |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 79 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Caliber 53 (Ronda 515) |
| Precizia mersului în secunde | -10/+20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 11 mm |
| Forma carcasa | Pătrată |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Auriu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Alb |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
EDOX este una dintre companiile elvețiene de ceasuri cu cea mai rapidă creștere, în intervalul de preț de la 10.000 la 100.000 CZK. În 2024, va sărbători impresionanta sa 140 de ani. „Scopul nostru este să devenim una dintre primele 3 mărci de ceasuri elvețiene din această categorie de preț.”
EDOX își construiește un nume durabil în domeniul cronometrării sportive, fiind „cronometrul campionilor”. EDOX este o marcă independentă de ceasuri elvețiene, concentrată în principal pe modele sport din intervalul de preț mediu și superior. Oferă o gamă largă de modele interesante, destinate unei clientele cu o putere de cumpărare mai mare și un simț al calității.
Ceasurile EDOX poartă prestigiosul logo Swiss Made, o marcă importantă și protejată legal, care confirmă calitatea ceasurilor elvețiene de lux. Din 1884, ceasurile EDOX sunt asamblate manual de ceasornicari pricepuți din Jura Elvețiană, o regiune renumită în întreaga lume pentru arta sa orologească.
Informații despre producător: Montres Edox et Vista SA, La Sagne au Droz 18, 2714 Les Genevez JU, Elveția / info@edox.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: