Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
89 g
Rezistent la apă
300 de metri
Ceasurile Edox SkyDiver 38 Date Automatic 80131-3BUC-BUICO își cuceresc proprietarii în special cu un aspect sportiv frumos și o manoperă precisă. Designul ceasului face referire la modelele clasice de parașutiști din anii '60 și '70 și combină ce este mai bun din două lumi - stilul și estetica unui ceas de precizie pentru piloți și funcționalitatea impecabilă a unui ceas de scufundări.
Parte a seriei de modele Skydiver, modelul EDOX 80131-3BUC-BUICO are un afișaj cu dată în poziția clasică ora 3 și o lunetă rotativă unidirecțională din oțel cu inserție ceramică.
Cadranul albastru închis detaliat este protejat de un cristal safir convex rezistent la orice zgârieturi. Carcasa din oțel inoxidabil a ceasului are un diametru de 38 mm, care îndeplinește parametrii atât pentru doamne, cât și pentru fanii carcaselor mai mici. Ceasul stă pe mână datorită curelei din piele foarte bine lucrată.
Cadranul reflectă instrumentele precise care îi însoțeau cândva pe aventurierii care cucereau pământul, marea sau aerul. De asemenea, puteți alege între două curele din piele (albastră și roz), ușor interschimbabile prin intermediul unui sistem ingenios, dar simplu, de stâlpi cu arc, astfel încât oricine poate gestiona schimbarea. Mâinile și indicii sunt acoperite cu compus luminescent Superluminova, care garantează o luminozitate mai lungă.
EDOX 80131-3BUC-BUICO este propulsat de o mișcare mecanică elvețiană cu înfășurare automată Edox Caliber 80 construită pe Sellita SW200. Dotat cu 26 de bijuterii, acesta funcționează la o frecvență de 28.800 de semibătăi pe oră, iar rezerva de putere la înfășurare este una clasică de 38 de ore. Mașina are, de asemenea, o funcție de hacking și posibilitatea de înfășurare manuală.
Modelul EDOX 80131-3BUC-BUICO este caracterizat de un design tipic de ceas de scufundare, deci, desigur, există o lizibilitate excelentă, luminescență și o lunetă de scufundare rotativă unidirecțională în albastru. Rezistența la apă de 300 m este susținută de o coroană înșurubată și garantează durabilitatea în orice contact cu apa, inclusiv la scufundări adânci.
EDOX 80131-3BUC-BUICO este capabil să facă față oricărei situații pe uscat, în aer și pe mare și are o mare lizibilitate chiar și în cele mai extreme condiții.
Pe capacul din spate al ceasului veți găsi gravat simbolul parașutiștilor elvețieni, ca o referință la modelul original SkyDiver.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Edox |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 300 de metri |
| Greutate | 89 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Edox Caliber 80 (SW 200) |
| Precizia mersului în secunde | ±30 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 13,7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată |
Acumulator ![]() |
Nu |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
EDOX este una dintre companiile elvețiene de ceasuri cu cea mai rapidă creștere, în intervalul de preț de la 10.000 la 100.000 CZK. În 2024, va sărbători impresionanta sa 140 de ani. „Scopul nostru este să devenim una dintre primele 3 mărci de ceasuri elvețiene din această categorie de preț.”
EDOX își construiește un nume durabil în domeniul cronometrării sportive, fiind „cronometrul campionilor”. EDOX este o marcă independentă de ceasuri elvețiene, concentrată în principal pe modele sport din intervalul de preț mediu și superior. Oferă o gamă largă de modele interesante, destinate unei clientele cu o putere de cumpărare mai mare și un simț al calității.
Ceasurile EDOX poartă prestigiosul logo Swiss Made, o marcă importantă și protejată legal, care confirmă calitatea ceasurilor elvețiene de lux. Din 1884, ceasurile EDOX sunt asamblate manual de ceasornicari pricepuți din Jura Elvețiană, o regiune renumită în întreaga lume pentru arta sa orologească.
Informații despre producător: Montres Edox et Vista SA, La Sagne au Droz 18, 2714 Les Genevez JU, Elveția / info@edox.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: