Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Titan
Materialul geamului
Safir
Greutate
130 g
Rezistent la apă
100 de metri
EDOX s-a asociat din nou cu BMW, iar pe baza parteneriatului cu BMW M Motorsport au fost create două noi ediții limitate ale modelului EDOX Chronorally. În prezent, nu există alte ceasuri Swiss Made care să aibă o legătură mai strânsă cu motorsportul decât Chronorally de la EDOX. Ceasurile din această serie recunoscută la nivel mondial au fost dezvoltate pentru a rezista chiar și în cele mai dificile condiții. Colecția ilustrează perfect diferitele aspecte ale curselor și stabilește noi standarde.
Modelul se remarcă printr-o carcasă din titan, un cadran elaborat, un buton de cronometru distinctiv, un capac spate unic cu design de jantă de anvelopă și o curea din cauciuc moale cu model de anvelopă.
Asemenea mașinilor BMW M Motorsport, ambele modele BMW Chronorally sunt mașinării uimitoare. Carcasa din titan cu diametrul de 48 mm este echipată cu o serie de funcții, precum un indicator mare și lizibil al datei la poziția orei 6, un indicator al zilei săptămânii la ora 12 cu un ac cu funcție retrogradă, un tahimetru și, desigur, un cronometru.
Cadranele amintesc de comenzile de pe bordul unei mașini de curse. Acele și indicii acoperite cu Superluminova X1 asigură o lizibilitate perfectă în orice condiții. Cadranul este protejat de o sticlă din safir, ceea ce îl face rezistent la zgârieturi. Rezistența la apă a acestui model este de 100 m, ceea ce îl face potrivit pentru înot de suprafață sau snorkeling.
Ediția limitată Chronorally BMW 2022 este produsă într-un număr total de 2000 de unități. Modelul este livrat cu o a doua curea din cauciuc de culoare albă - toate într-o cutie specială.
Recenzii:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Edox |
| Tip | Bărbați |
| Stil | Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 130 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Caliber 38s (Ronda 8020 N) |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 48 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Titan cu finisaj |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Cauciuc |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 25 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Cronograf, Tahimetru |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
EDOX este una dintre companiile elvețiene de ceasuri cu cea mai rapidă creștere, în intervalul de preț de la 10.000 la 100.000 CZK. În 2024, va sărbători impresionanta sa 140 de ani. „Scopul nostru este să devenim una dintre primele 3 mărci de ceasuri elvețiene din această categorie de preț.”
EDOX își construiește un nume durabil în domeniul cronometrării sportive, fiind „cronometrul campionilor”. EDOX este o marcă independentă de ceasuri elvețiene, concentrată în principal pe modele sport din intervalul de preț mediu și superior. Oferă o gamă largă de modele interesante, destinate unei clientele cu o putere de cumpărare mai mare și un simț al calității.
Ceasurile EDOX poartă prestigiosul logo Swiss Made, o marcă importantă și protejată legal, care confirmă calitatea ceasurilor elvețiene de lux. Din 1884, ceasurile EDOX sunt asamblate manual de ceasornicari pricepuți din Jura Elvețiană, o regiune renumită în întreaga lume pentru arta sa orologească.
Informații despre producător: Montres Edox et Vista SA, La Sagne au Droz 18, 2714 Les Genevez JU, Elveția / info@edox.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: