Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Elegantní pánské hodinky Candino Classic C4614/1, které se hodí do společnosti, ale také pro každodenní nošení. Candino Classic C4614/1 patří do kolekce "Candino pro páry", a díky tomu je možné zakoupit podobný model i v dámském provedení, čímž získáte dokonalý dárek vhodný například k oslavě výročí.
Luxusní vzhled hodinek udává pouzdro a tah z ušlechtilé oceli. Na tradiční pozici 3 se nachází praktický ukazatel data. Na světlém číselníku vynikají stylové stříbrné ručičky s luminiscencí a výrazné arabské číslice. To vše chrání safírové sklíčko, které je maximálně odolné proti poškrábání. Uvnitř hodinek se navíc skrývá bateriový švýcarský strojek M515.
Vodotěsnost 5 ATM udává, že hodinkám neublíží déšť či mytí rukou. Díky průměru pouzdra 40,5 mm padnou hodinky Candino Classic C4614/1 na většinu pánských zápěstí.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Candino |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Universale |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 515 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 40,5 mm |
| Grosimea carcasa | 8,7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Basculant |
| Lățimea curelei | 19,8 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca Candino a luat naștere în 1947 în orașul elvețian Herbetswil, unde ceasornicarul Adolf Flury-Hug a deschis un atelier în care și-a realizat realizările vizionare. Nu este o coincidență faptul că atelierul se află încă în forma sa originală, lângă actuala fabrică de producție - marca respectă în continuare abordarea tradițională a orologeriei, adăugând doar eleganță și design modern ceasurilor. Puteți afla mai multe despre marcă în articolul de pe blog.
Marca Candino folosește cele mai moderne tehnologii pentru a produce ceasuri cu sigiliul Swiss Made. Candino se bazează pe orologeria elvețiană tradițională și acordă o atenție deosebită întregului proces de producție. De aceea, atinge cel mai înalt nivel de calitate a produsului la prețuri rezonabile.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Candino.
Informații despre producător: Festina Candino Watch AG, Bubenberg-Strasse 7, 2502 Biel, Elveția / candino-biel@festinagroup.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: