Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
Rezistent la apă
30 de metri
Náramkové hodinky Bulova Wilton Quartz Chronograph 96B288 patřící do modelové řady Classic nabízí klasický design, díky kterému jsou hodinky vhodným doplňkem ke košili, či obleku. Jejich nadčasovost z nich však dělá ideální doplněk pro každý den.
Černý ciferník s gilošovaným středem, jenž je podkladem plastickým římským číslicím na pozicích hodin, je chráněn minerálním sklíčkem. Ručky hodinek jsou opatřeny luminiscencí a usnadňují tak odečet času při zhoršených světelných podmínkách. Srdcem hodinek je bateriový strojek Miyota 6S20-00A, který disponuje funkcí stopek a ukazatelem data mezi 4. a 5. hodinou. Po obvodu číselníku pak najdeme tachymetrickou stupnici. Pouzdro i náramek hodinek jsou vyrobeny z nerezové oceli. Voděodolnost těchto hodinek je 30 m, zvládnou tedy mírný kontakt s vodou, jako například déšť či mytí rukou.
Hledáte-li hodinky vhodné jako doplněk k obleku, hodinky, které můžete použít při jakékoliv příležitosti, jsou Bulova Wilton Quartz Chronograph 96B288 díky svým parametrům a designu tím pravým řešením.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bulova |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota 6S20-00A |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/10 secunde |
| Dimensiune carcasa | 46,5 mm |
| Grosimea carcasa | 12,3 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Tahimetru |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Povestea mărcii Bulova începe în 1875 și își are rădăcinile în Boemia. Fondatorul a fost cehul Josef Bulova, care a fondat compania J. Bulova în New York. El a reușit să construiască o mare fabrică de ceasuri. În 1912, producția a fost mutată la Biel, în Elveția. Pe lângă dezvoltarea inovațiilor tehnologice, compania a marcat puncte și în domeniul marketingului. A fost prima care a folosit publicitatea televizată.
Bulova a obținut cel mai mare succes în dezvoltarea ceasurilor alimentate electronic. Punctul culminant a fost lansarea sistemului tuner Bulova Accutron. Un alt moment legendar a fost oferit de astronautul american David Scott. Acesta a plimbat pe Lună un ceas Bulova Chronograph în timpul misiunii Apollo 15.
Marca Bulova nu stă degeaba și continuă să ofere produse de top în domeniul preciziei. Oferta include un mecanism cu cuarț de înaltă performanță care funcționează la o frecvență înaltă (262 kHz) cu o precizie de aproximativ 10 secunde pe an, sau mecanismul Curv, care este, de asemenea, primul mecanism curbat cu cronograf din lume.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bulova.
Informații despre producător: Bulova, Empire State Building, 350 Fifth Avenue, New York 10118, SUA / info@bulova.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: