Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
V Helveti společně se slovenskými hodináři z Biatecu symbolicky připomínáme limitovanou edicí hodinek CS30 30. výročí založení České a Slovenské republiky a 30 let vzájemného soužití dvou mladých republik. Sametový rozvod Československa následovaný třemi dekádami bratrského soužití, proběhl pokojně díky jazykové a kulturní blízkosti obou národností a díky přetrvávající sounáležitosti.
Limitovaná edice je tedy odkazem na velkou změnu v našich životech, jejíž připomínka – zvlášť v dnešní době, vyvolává hrdost nad soužitím dvou sousedů, pro které není nově vytvořená hranice překážkou, ale naopak zdrojem vzájemné inspirace a pomoci.
Limitovanou edici pomáhali tvořit také členové fóra Chronomag, kterým tímto patří velký dík. Obrovské nadšení a skvělé návrhy designérů z Biatecu nakonec původní koncept přetavily ve dva samostatné modely, které celé symbolice odpovídají. Proto si můžete vybrat verzi s modrým (Biatec CS30M) nebo bílým (Biatec CS30B) číselníkem, obě s černým a hnědým řemínkem.
Na minci je vyobrazena mapa obou států se státními znaky a pomyslnou přerušovanou linkou nové hranice. Vyznačené období 1993 – 2023 a slogan Bratři – Navždy – Bratia označují dobu trvání a podobu již zmiňovaného společného soužití mladých republik.
Z této limitované edice bude vyrobeno pouze 30 kusů.
Náhradní řemínky včetně prodloužené délky můžete objednávat zde: Řemínek Biatec trikolora ČR/SR 20 mm
Recenze a testy:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Biatec |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Slovace |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Sellita SW200-1 Special (Elaboré) |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
| Grosimea carcasa | 11,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Cuvântul Biatec este probabil numele unui conducător care apare pe vechile monede celtice bătute pe teritoriul actualei Bratislave. Astăzi, acest nume este purtat de o tânără marcă slovacă de ceasuri care pretinde a face parte din patrimoniul cultural slovac și vă va încânta cu ceasurile sale excelente și designul foarte reușit.
Marca Biatec produce ceasuri mecanice elegante folosind cele mai noi tehnologii. Folosește mecanisme mecanice elvețiene de înaltă calitate în ceasurile sale. Designul ceasurilor Biatec este elegant și stilat, dar simplu, astfel încât ceasul este potrivit atât pentru purtarea de zi cu zi, cât și pentru ocazii speciale. Edițiile limitate sunt inspirate de simboluri slovace importante sau de realizări tehnologice istorice. Motto-ul Biatec spune totul: „În căutarea perfecțiunii...”
Informații despre producător: Pod drahami 11, 96001 Zvolen, Slovacia / info@biatecwatches.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: