Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
30 de metri
Ceasul Bering Ultra Slim unisex din oțel 17140-307 este un ceas elegant, curat, care impresionează prin designul cadranului albastru și curea împletită din oțel inoxidabil, de asemenea albastră.
Cadranul, care prezintă două subcadrane (unul pentru afișarea zilei săptămânii, celălalt pentru afișarea datei), este protejat de un cristal de safir rezistent la zgârieturi. În interiorul ceasului bate o mișcare japoneză Miyota de înaltă calitate. Ceasul are o rezistență la apă de 3ATM, ceea ce înseamnă că vă puteți spăla pe mâini fără griji.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Bering |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Miyota |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
Lungimea carcasa (lug-to-lug): ![]() |
47 mm |
| Grosimea carcasa | 7 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Culoarea carcasei | Argintiu |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
Cataramă ![]() |
Glisantă cu fixare |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
| Baterie | Da |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasuri de damă Bering Ceasuri bărbătești cu design scandinav Ultra Slim
Ceasurile Bering sunt o marcă tânără a aventurierului danez Rene Kaerskov, care a sărit dintr-un elicopter pe suprafața înghețată a Arcticii și a fost atât de captivat de acest loc cel mai nordic de pe pământ, încât a decis să producă ceasuri la fel de pure, frumoase și simple precum Arctica însăși.
Numele Bering datează din 1728, când navigatorul danez a navigat prin strâmtoarea care îi poartă și astăzi numele. El a fost primul european care a explorat Alaska.
Ceasurile Bering se caracterizează prin simplitatea și puritatea lor. Folosesc ceramică, safir, oțel inoxidabil, zirconii și diamante ca materiale. O marcă similară este cea germană Boccia Titanium, care folosește titan antialergenic în loc de oțel.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Bering.
Informații despre producător: BERING Time ApS, Skrænten 34, 6200 Aabenraa, Danemarca / info@beringtime.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: