Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Pánský model Zeppelin 8416-4 spadá do řady Atlantic a pyšní se elegantním designem, díky kterému je použitelný hlavně ve společnosti. Výborně však poslouží i při každodenním nošení.
Hodinky Zeppelin 8416-4 mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli, které vkusně doplňuje kožený řemínek. Uvnitř pouzdra pracuje mechanický strojek ETA A07.161 s automatickým nátahem. Ten obsahuje 24 ložiskových kamenů a jeho tikot na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu lze pozorovat díky průhlednému dýnku. Velice praktická je funkce ukazatele data na pozici třetí hodiny a také ukazatel rezervy chodu. Rezerva nátahu u toho modelu je 46 hodin.
Elegantní a zároveň velmi přehledný číselník je chráněn vypouklým safírovým sklíčkem. Voděodolnost tohoto modelu je 50 m (5 ATM), zvládne tedy drobný kontakt s vodou, jako déšť či mytí rukou.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Zeppelin |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Aviație, Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | ETA Valgranges A07.161 |
Rezerva de mers ![]() |
45 ore |
| Dimensiune carcasa | 43 mm |
| Grosimea carcasa | 15 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Verde |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Zeppelin – o marcă cu un logo a cărui naștere datează de la începutul secolului al XX-lea, referindu-se la perioada de dezvoltare în domeniul tehnologiei aviatice, la vremea când era posibil să se vadă nave plutitoare mari pe cer - dirijabilele Zeppelin, care sunt încă fascinante și astăzi.
Ceasurile Zeppelin încearcă să comemoreze timpul acestor giganți ai cerului, caracterizați prin sofisticare tehnică și măiestrie precisă, și primul lor constructor, contele Ferdinand von Zeppelin. Ceasurile Zeppelin se caracterizează printr-un aspect atemporal, eleganță și durată lungă de viață. Colecția Zeppelin este restrânsă și s-ar putea să nu fie pe placul tuturor. Oferta include ceasuri cu quartz și mecanice. Ceasurile Zeppelin combină calitatea măiestriei germane cu materiale perfecte și un design unic. Nu este o coincidență faptul că acestea sunt cele mai bine vândute ceasuri de aviație sub 600 €.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Zeppelin.
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: