Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral K1
Greutate
92 g
Rezistent la apă
200 de metri
Pánský model Zeppelin 7264-3 se pyšní přehledným číselníkem s vkusně zpracovanými ručkami, které přidávájí hodinkám na jejich nadčasovém vzhledu a eleganci. Tento kousek vybočuje z řady jinak převážně pilotních hodinek Zeppelin svými potápkovými parametry.
Pouzdro hodinek Zeppelin 7264-3 je vyrobeno z ušlechtilé oceli, řemínek je kožený. Uvnitř pouzdra tiká japonský mechanický strojek Miyota 9015 s automatickým nátahem. Jeho práci na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu lze pozorovat díky průhlednému dýnku. Tento strojek disponuje funkcí hacking (zastavení sekundové ručky při nařízení) a možností manuálního nátahu korunkou. Velice praktickou funkcí je ukazatel data na tradiční pozici 3. hodiny. K měření času poslouží jednosměrně otočná potápěčská luneta, která je opatřena černou PVD vrstvou.
Přehledný číselník, který si i přes potápkové paramtery tohoto modelu zachovává spíše pilotní ráz, chrání minerální sklíčko K1 se safírovou vrstvou. Čitelnost za zhoršených světelných podmínek je zajištěna díky luminiscenci SuperLuminova na ručkách a číslicích. Voděodolnost tohoto povedeného kousku je 200m, hodinky tedy zvládnou téměř jakýkoli kontakt s vodou, včetně potápění. Voděodolnost je podpořena šroubovací korunkou.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Zeppelin |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Aviație, Sport |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 92 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Miyota 9015 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Mineral K1 |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Turcoaz |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Zeppelin – o marcă cu un logo a cărui naștere datează de la începutul secolului al XX-lea, referindu-se la perioada de dezvoltare în domeniul tehnologiei aviatice, la vremea când era posibil să se vadă nave plutitoare mari pe cer - dirijabilele Zeppelin, care sunt încă fascinante și astăzi.
Ceasurile Zeppelin încearcă să comemoreze timpul acestor giganți ai cerului, caracterizați prin sofisticare tehnică și măiestrie precisă, și primul lor constructor, contele Ferdinand von Zeppelin. Ceasurile Zeppelin se caracterizează printr-un aspect atemporal, eleganță și durată lungă de viață. Colecția Zeppelin este restrânsă și s-ar putea să nu fie pe placul tuturor. Oferta include ceasuri cu quartz și mecanice. Ceasurile Zeppelin combină calitatea măiestriei germane cu materiale perfecte și un design unic. Nu este o coincidență faptul că acestea sunt cele mai bine vândute ceasuri de aviație sub 600 €.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Zeppelin.
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: