Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Hesalit (plastic)
Greutate
45 g
Rezistent la apă
30 de metri
Pánský model Zeppelin 7044-3 s přehledným ciferníkem, jenž je doplněn o ukazatel data, ocení především milovníci designu leteckých hodinek. Decentně zpracované ručičky následně přidávájí hodinkám na jejich moderním vzhledu a eleganci.
Hodinky Zeppelin 7044-3 jsou opatřeny ukazatelem data na obvyklé třetí pozici. Na atraktivitě modelu přidává vypouklé sklíčko, jenž je vyrobeno ze speciálního tvrzeného plastu, tzv. Hesalitu. Všechny modely spadající do řady LZ Hindenburg Ed. 2 odkazují na legendární německou vzducholoď LZ 129 Hindenburg sestrojenou roku 1935.
Pouzdro hodinek je vyrobeno z ušlechtilé oceli, řemínek je kožený. Pouzdro je zlaceno tzv. PVD úpravou, která přidává na odolnosti barvy proti oděru. Vzhledem k průměru pouzdra 40 mm je ocení především zákazníci hledající rozměrově menší pánské hodinky. Model je poháněn bateriovým švýcarským strojkem Ronda 515. Vodotěsnost činí 30m.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Zeppelin |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Aviație, Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 45 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 515 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
| Grosimea carcasa | 10 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Hesalit (plastic) |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
| Materialul curelei | Piele |
| Culoarea curelei | Negru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Zeppelin – o marcă cu un logo a cărui naștere datează de la începutul secolului al XX-lea, referindu-se la perioada de dezvoltare în domeniul tehnologiei aviatice, la vremea când era posibil să se vadă nave plutitoare mari pe cer - dirijabilele Zeppelin, care sunt încă fascinante și astăzi.
Ceasurile Zeppelin încearcă să comemoreze timpul acestor giganți ai cerului, caracterizați prin sofisticare tehnică și măiestrie precisă, și primul lor constructor, contele Ferdinand von Zeppelin. Ceasurile Zeppelin se caracterizează printr-un aspect atemporal, eleganță și durată lungă de viață. Colecția Zeppelin este restrânsă și s-ar putea să nu fie pe placul tuturor. Oferta include ceasuri cu quartz și mecanice. Ceasurile Zeppelin combină calitatea măiestriei germane cu materiale perfecte și un design unic. Nu este o coincidență faptul că acestea sunt cele mai bine vândute ceasuri de aviație sub 600 €.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Zeppelin.
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: