Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Safir
Greutate
80 g
Rezistent la apă
200 de metri
Nová edice hodinek Traser P 6600 Type 6 Mil-G se safírovým sklíčkem. Existuje levnější speciální edice s tritiovou kapslí na vteřinové ručičce. Model Traser P 6600 Type 6 MIL-G Sapphire Tritium.
Hodinky jsou díky dvojité konstrukci pouzdra a vysoké vodotěsnosti vhodné do velmi náročného prostředí. Ve dne krásně kontrastují bílé indexy na černém pozadí, zatímco v noci oceníte promyšlnou luminiscenci - zeleně číslovky 1-11, 12 oranžově, ručičky a luneta také zeleně.
Hodinky Traser P6600 kromě času a data ukazují i den. Předností modelu je také GMT luneta, díky které můžete jednoduše sledovat čas v jiném časovém pásmu. Pro hodinky jsou k dispozici řemínky ze dvou druhů materiálů: nato a pryž. Hodinky Traser P 6600 Type 6 MIL-G (z kterých model vychází) prošly v roce 2010 certifikací vojenské normy MIL-PRF-46374G, typ 3, Class 1. To zaručuje jejich vysokou spolehlivost. Hodinky jsou vysoce nárazuvzdorné, vodotěsné do 200 m, antimagnetické, odolné proti extrémním teplotám a nadmořské výšce. Hodinky byly testovány při střelbě z automatických zbraní. Na ciferníku hodinky nenesou značku Traser a jsou oficiálně k dispozici v armádních jednotkách mnoha zemí.
Model je od roku 2017 též označován jako Traser P66 Type 6 MIL-G Sapphire a je zařazen do kolekce s názvem Traser P-Collection. Verze s pryžovým řemínkem se označuje 100376.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Traser |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Militare, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 80 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 517.6 DD |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 12 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Exterior: plastic cu fibre de sticlă, interior: oțel |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Cauciuc |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Bezel rotativ ![]() |
Rotativă bidirecțional |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Bezel rotativ, Coroană filetată, Trigalight |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Trigalight - verde, portocaliu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Traser și-a câștigat faima mondială în principal datorită tehnologiei sale luminescente trigalight®. Puteți vedea ceasurile Traser chiar și în întuneric absolut! Iluminarea Trigalight nu necesită baterie sau altă sursă de lumină, manipulare sau întreținere specială. Ceasurile Traser sunt extrem de durabile și fabricate din materiale de cea mai înaltă calitate. Acestea sunt folosite de unitățile militare americane încă din 1991.
De asemenea, puteți găsi recenzii ale modelelor și alte informații interesante despre brand pe blog.
Din primăvara anului 2018, ceasurile au fost clasificate în grupurile Traser Tactical Adventure Collection și Traser Active Lifestyle Collection.
Din punct de vedere istoric, clasificăm în continuare ceasurile noastre în liniile de modele originale, care sunt enumerate mai jos.
Puteți afla mai multe despre marca Traser în articolul nostru.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist pentru marca Traser.
Informații despre producător: traser swiss H3 watches, Freiburgstrasse 624, 3172 Niederwangen, Elveția / info@traser.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: