Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
90 g
Rezistent la apă
100 de metri
Přijímáme předobjednávky, cena je orientační a může změnit.
Pánské hodinky Tissot T-Race UCI 2023 T135.417.36.051.00 spadají do řady T-Sport T-Race. Jedná se o jedny z rozměrově větších hodinek Tissot v aktuální nabídce. Všechny modely z této řady skvěle kombinují populární sportovně elegantní design. Skvělá volba pro všechny moderní muže!
Model Tissot T1354173605100 je speciální edicí, která odkazuje na spolupráci značky Tissot a UCI, Mezinárodní cyklistickou unií. Model je věnován Světovému poháru v cyklistice 2023, který se koná v srpnu ve skotském Glasgow. Na konci bílé sekundové ručky najdeme motiv závodního kola. Další odkazy na konstrukci kola najdeme u tlačítek chronografu, která jsou vyvedena v podobě páček brzd, na dýnku pak najdeme ozubení převodovky, tzv. kazetu, která stylově obepíná logo cyklistické akce. Okruží pod lunetou symbolizuje karbon, ze kterého jsou vyrobena kola jezdců. Ideální volba pro fanoušky cyklistiky.
Model Tissot T1354173605100 je poháněn bateriovým švýcarským strojkem ETA G10.212 Powerdrive se 4 kameny. Díky tomuto přívlastku se můžete spolehnout na maximální denní odchylku v přesnosti chodu v řádu +/- 0,1 sekund. Mimo funkce času je vybaven o stopky a ukazatel data. Ten nalezneme u indexu 4. hodiny. Hodinová, minutová ručička a hodinové indexy jsou opatřeny luminiscenčním nátěrem.
Pouzdro hodinek je vyrobeno z ušlechtilé oceli s černou PVD úpravou a na ruce jej drží bílý kožený řemínek. Ciferník je chráněn safírovým sklem, jenž je vysoce odolné vůči poškrábání. Díky vodotěsnosti do 100 metrů (10 ATM) není nutné hodinky sundávat z ruky ani při plavání, či třeba šnorchlování. Budou tak skvělým partnerem nejen při každodenním nošení, ale i sportování ve vodě a na souši.
Součástí setu je také černý řemínek v kombinaci kůže-silikon.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Greutate | 90 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | ETA G10.212 Powerdrive |
| Precizia mersului în secunde | +/- 0,1 secunde pe zi |
Precizia cronografului ![]() |
1/10 secunde |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 11,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Alb |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Tahimetru |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
| Funcții suplimentare | Indicator baterie slabă (EOL) |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: