Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Manual
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
25 g
Rezistent la apă
30 de metri
Hodinky Tissot Heritage Porto Small Lady T128.161.16.012.00 spadají do řady Heritage. Hodinky navazují na jeden z ikonických modelů značky Tissot a skvěle vyniknou na dámském zápěstí.
Hodinky jsou inspirovány modelem vyrobeným firmou Tissot v roce 1910, a jsou označovány jako "tonneau-shaped", což značí speciální tvar připomínající barel. Název Porto vychází z předcházející limitované edice a vyzdvihuje portugalské město Porto, které bylo v roce 2001 vyhlášeno jako evropské hlavní město kultury.
Model Tissot T1281611601200 je poháněn mechanickým strojkem s manuálním nátahem ETA Mechanical 48.181. Strojek má 18 kamenů a disponuje rezervou nátahu 48 hodin. Jeho práci můžeme sledovat přes průhledné zadní víčko. Vlásek setrvačky tohoto strojku je vyroben ze slitiny Nivachron, která je odolnější vůči magnetickému poli a teplotním změnám a má vliv na lepší přesnost hodinek.
Pouzdro je vyrobené z ušlechtilé oceli. Ciferník stříbrné barvy je chráněn klenutým safírovým sklíčkem a díky antireflexní vrstvě bude odečítání času snadné i na přímém slunci. Na číselníku najdeme kromě historického loga Tissot arabské číslice, které umocňují eleganci hodinek. Díky vodotěsnosti do 30 metrů (3 ATM) snesou drobný kontakt s vodou, který můžeme přirovnat k mytí rukou.
Kvůli soudkovitému tvaru pouzdra hodinky skvěle sedí a velmi příjemně se nosí i díky koženému pásku, netradičně přichycenému k pouzdru. Tento elegantní model nesmí chybět na zápěstí každého milovníka netradičních společenských hodinek.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 25 g |
| Mecanism | Manual |
| Calibru | ETA Mecanical 48.181 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
48 ore |
| Dimensiune carcasa | 30 x 22 mm |
| Grosimea carcasa | 8,4 mm |
| Forma carcasa | Tonou |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Argintiu |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 12 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | fir Nivachron |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: