Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
66 g
Rezistent la apă
50 de metri
Dámské hodinky Tissot Everytime Quartz Lady T143.210.33.331.00 spadají do řady T-Classic Everytime. Tato modelová řada nabízí povětšinou elegantní modely s přehledně provedenými číselníky.
Model Tissot T1432103333100 je poháněn švýcarským bateriovým strojkem ETA F05.412 se 3 kameny. Mimo funkce času je vybaven ukazatelem data na šesté hodině. Strojek disponuje funkcí EOL (End of Life), která majitelky upozorní na slabou baterii.
Pouzdro hodinek je vyrobeno z ušlechtilé oceli v úpravě PVD růžové barvy a na ruce jej drží ocelový náramek stejného provedení. Číselník růžové barvy je chráněn safírovým sklíčkem, jenž je vysoce odolné vůči poškrábání. Novinkou jsou listové ručky, které hodinkám dodávají elegantní vzhled. Vodotěsnost hodinek je 50m, hodinky tak zvládnou základní kontakt s vodou jako je mytí rukou, déšť či sprcha.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 66 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | ETA F05.412 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 34 mm |
| Grosimea carcasa | 6,9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Roz |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
| Lățimea curelei | 16 mm |
| Culoarea curelei | Roz |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | Indicator baterie slabă (EOL) |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: