Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
104 g
Rezistent la apă
50 de metri
Švýcarské hodinky Tissot Chemin des Tourelles Automatic Chronograph T139.462.36.298.00 spadají do řady T-Classic Chemin des Tourelles. Hodinky zaujmou elegantním a nadčasovým vzhledem.
Hodinky Tissot T1394623629800 mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli v úpravě PVD barvy růžového zlata, které je doplněno hnědým koženým řemínkem. V jeho nitru spolehlivě pracuje švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem ETA Valjoux A05.231, který vychází ze strojku Valjoux 7753. Rezerva chodu strojku činí až 68 hodin, pracuje s frekvencí 4 Hz (28 800 kyvů za hodinu) a má 29 kamenných uložení. Strojek disponuje funkcí stopek, hackingu a možností manuálního nátahu. Vlásek setrvačky tohoto strojku je vyroben ze slitiny Nivachron, která je odolnější vůči magnetickému poli a teplotním změnám a má vliv na lepší přesnost hodinek.
Číselník hnědé barvy je chráněn vypouklým safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Voděodolnost tohoto modelu je 50m, zvládne tedy základní kontakt s vodou jako déšť nebo sprcha. Průměr pouzdra činí 42mm, hodinky tak skvěle sednou na většinu pánských zápěstí.
Délka řemínku je 115 + 75 mm.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 104 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | ETA A05.231 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
68 ore |
| Dimensiune carcasa | 42 mm |
| Grosimea carcasa | 15,1 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Aur roz |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Maro |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Maro închis |
| Data | Nu |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Cronograf, Capac posterior transparent, Fără dată |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | fir Nivachron |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: