Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
122 g
Rezistent la apă
50 de metri
Švýcarské hodinky Tissot Chemin des Tourelles Automatic 39mm T139.807.22.038.00 spadají do řady T-Classic Chemin des Tourelles. Hodinky zaujmou elegantním a nadčasovým vzhledem.
Hodinky Tissot T1398072203800 mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli, které je doplněno náramkem ze stejného materiálu. Elegantní pouzdro a část náramku disponuje úpravou PVD barvy růžového zlata. V jeho nitru spolehlivě pracuje švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem Powermatic 80.111, jehož chod můžeme pozorovat skrze průhledné zadní víko. Ten vychází ze spolehlivého strojku ETA 2824, běží na frekvenci 21600 polokmitů za hodinu a disponuje 23 kameny. Rezerva nátahu činí nadstandardních 80 hodin. Vlásek setrvačky tohoto strojku je vyroben ze slitiny Nivachron, která je odolnější vůči magnetickému poli a teplotním změnám a má vliv na lepší přesnost hodinek. Strojek má funkci "hacking" (zastavení sekundové ručky při nařízení) a možnost manuálního nátahu korunkou.
Číselník stříbrné barvy je chráněn safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Voděodolnost tohoto modelu je 50m, zvládne tedy základní kontakt s vodou jako déšť nebo sprcha. Průměr pouzdra činí 39mm, hodinky tak skvěle sednou i na menší zápěstí.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Tissot |
| Tip | Pentru bărbătești, Pentru femei, Pentru unisex |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 122 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | POWERMATIC 80.111 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
80 ore |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
| Grosimea carcasa | 11,2 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Argintiu |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Bicolor |
| Data | Da |
| Funcții | Data, Capac posterior transparent |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | fir Nivachron |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Tissot este o marcă tradițională de ceasuri și cel mai mare producător elvețian de ceasuri. De la înființarea sa în 1853, marca are sediul în orașul Le Locle, la poalele Munților Jura. Semnul plus din logo simbolizează calitatea și fiabilitatea pentru care ceasurile Tissot sunt renumite în întreaga lume. Scopul fondatorului a fost de a produce ceasuri excelente la un preț excelent, fiind în același timp un inovator tradițional, așa că multe brevete și premiere în domeniul orologeriei provin din atelierul Tissot - de exemplu, Tissot Antimagnétique (1930; primul ceas antimagnetic), Tissot Idea (1971 - primul ceas mecanic din plastic) sau Tissot T-Touch Expert Solar (2014 - primul ceas tactil cu energie solară).
Helveti.cz este un distribuitor autorizat.
Informații despre producător: Tissot SA, Chemin des tourelles 17, 2400 Le Locle, Elveția / info@tissot.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: