Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
130 g
Rezistent la apă
50 de metri
Pánské hodinky Orient FER2L001B, známé též jako Multi-Year Calendar, spadají do řady Sports a i díky své funkci víceletého kalendáře jsou skvělou volbou pro každodenní nošení, lze je ale využít i jako doplněk do společnosti.
V ocelovém pouzdře s PVD úpravou najdeme strojek Orient 46D40 s 21 kameny, který pracuje na frekvenci 21600 polokmitů za hodinu a disponuje ukazatelem data, umístěným tradičně na pozici 3. Jeho činnost lze pozorovat díky průhlednému dýnku. Největší zajímavostí hodinek Orient ER2L003B je funkce víceletého kalendáře, která poskytuje zobrazení aktuálního kalendáře po dobu 44 let (díky zdvojenému věnci ukazatele roku). Aktuální rok lze nastavit pomocí korunky na pozici 2 (nastaví se k aktuálnímu měsíci), poté na horní části číselníku vidíme data a dny v týdnu aktuálního měsíce.
Ciferník, kterému dominuje hlavně výše zmíněný víceletý kalendář, je chráněn minerálním sklem. Voděodolnost tohoto modelu je 50 m, kontakt s vodou jako sprcha či déšť pro něj tedy není problém. Hodinky Orient FER2L001B jsou dodávány se stylovým ocelovým náramkem s PVD úpravou, který vhodně ladí k designu pouzdra. Průměr pouzdra 42,5 mm je řadí mezi průměrně velké hodinky, padnou tedy výborně na většinu pánských zápěstí.
Recenze a testování:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Orient |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Sport, Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 130 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Orient 46D40 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 42,5 mm |
| Grosimea carcasa | 11,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil cu tratament PVD |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii |
Luminiscență ![]() |
Nu |
| Funcții suplimentare | calendar multianual |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Sports Multi-Year Calendar Ce purtăm la Helveti Ceasuri cadou pentru bărbați Orient
Ceasurile japoneze Orient sunt cunoscute pentru mai multe modele emblematice (de exemplu, Orient Bambino, Orient Mako, Orient Calendar). În special ceasurile de scufundări sunt foarte populare. Orient a început să producă ceasuri în 1950 și este cunoscută pentru filosofia sa conform căreia nu este nevoie să investești mulți bani în marketing, ci dimpotrivă, să reduci prețul disponibil și să crești calitatea. Datorită acestui fapt, ceasurile Orient ating vârful imaginar al calității în gama lor de preț.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Orient.
Informații despre producător: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonia / info@orient-w.co.jp
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: