Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
135 g
Rezistent la apă
50 de metri
Hodinky Orient Automatic GMT FDJ02003W patří do řady Orient Classic a svým elegantním vzhledem jsou určené především do společnosti, hodí se však i na každodenní nošení.
Pouzdro hodinek Orient DJ02003W je vyrobeno z ušlechtilé oceli a v jeho nitru najdeme mechanický strojek Orient 40P51, který je opatřen automatickým nátahem a rezervou chodu 40 hodin. Tento strojek disponuje také zastavením sekundové ručky při nařizování hodinek (tzv. hackingem) a zajímavou komplikací je ukazatel rezervy nátahu na pozici 12. hodiny, samozřejmostí pak je zobrazení data na pozici 3. hodiny. Model osloví jedince, kteří jsou často na cestách a obchodníky, jelikož je vybaven komplikací GMT - ukazatelem druhého časového pásma. Činnost strojku, pracujícího na frekvenci 21600 polokmitů/hod., lze pozorovat díky průhlednému dýnku.
Propracovaný, výborně přehledný číselník zdobený gilošováním je chráněn safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou, zajišťující dobrou čitelnost i na přímém slunci. Voděodolnost tohoto modelu je 50 m, hodinky tedy bez problému odolají běžnému kontaktu s vodou, jako je děšť, mytí rukou a bez újmy vydrží i občasné sprchování. Elegantnost a univerzálnost hodinek umocňuje dodávaný ocelový náramek. Průměr pouzdra 40,2 mm řadí tento model mezi středně velké hodinky, vhodné svou velikostí k obleku.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Orient |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Japoneze |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 135 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | Orient 40P51 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
| Grosimea carcasa | 12,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Argintiu |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Indicator de rezervă de mers ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Timp dual / GMT, Indicator de rezervă de mers |
| Funcții suplimentare | 22 de pietre, 21600 de semi-oscilații/oră, Timp dual cu afișare pe 24 de ore |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile japoneze Orient sunt cunoscute pentru mai multe modele emblematice (de exemplu, Orient Bambino, Orient Mako, Orient Calendar). În special ceasurile de scufundări sunt foarte populare. Orient a început să producă ceasuri în 1950 și este cunoscută pentru filosofia sa conform căreia nu este nevoie să investești mulți bani în marketing, ci dimpotrivă, să reduci prețul disponibil și să crești calitatea. Datorită acestui fapt, ceasurile Orient ating vârful imaginar al calității în gama lor de preț.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Orient.
Informații despre producător: Seiko Epson Corporation, JR Shinjuku Miraina Tower, 4-1-6 Shinjuku, Tokyo, Japonia / info@orient-w.co.jp
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: