Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral
Greutate
37 g
Rezistent la apă
30 de metri
Hodinky s unikátním designem po vzoru hodin švýcarských drah. Hodinky Mondaine Classic A658.30323.17SBD1 z řady Classic jsou vhodné pro každodenní nošení. Hledáte jednoduchý a přehledný styl? Mondaine je tou správnou volbou.
Pouzdro modelu Mondaine A658.30323.17SBD1 je vyrobeno z ušlechtilé oceli a hodinky na druce zdrží díky textilnímu řemínku. Přesněji řečeno se jedná o textil z recyklovaných PET lahví s korkovou podšívkou, díky čemž je řemínek velmi příjemný na nošení a také a jeho výroba je šetrná k přírodě.
Velmi přehledný bílý číselník je chráněn tvrzeným minerálním sklíčkem. Hodinová a minutová ručka barevně přesně ladí s ocelovým pouzdrem. Nezaměnitelným symbolem je pro značku Mondaine červená vteřinová ručka.
Vodotěsnost modelu je 30m, což stačí na bezpečné mytí rukou nebo lehký déšť.
S průměrem pouzdra 30 mm se řadí mezi menší dámské hodinky.
Mondaine má dlouhou hodinářskou tradici a hodinky jsou synonymem švýcarské kvality.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Mondaine |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 37 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 763E |
| Precizia mersului în secunde | -10/+20 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 30 mm |
| Grosimea carcasa | 7,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Textil din PET reciclat cu căptușeală de plută |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 16 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca elvețiană Mondaine a fost fondată în 1951 de Erwin Bernheim și este acum condusă de fiii săi, Ronnie și André Bernheim. Producția acestor ceasuri are loc în fabrica Mondaine din Biberist, Elveția. Modelele sunt caracterizate de un stil curat, simplu și ușor de citit. Ceasurile sunt fabricate din materiale de înaltă calitate sub supravegherea celor mai buni ceasornicari elvețieni. Mondaine Watch a conceput o colecție de ceasuri de gară emblematice care au împodobit toate gările elvețiene de peste 60 de ani.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Mondaine.
Informații despre producător: Mondaine Watch Ltd., Etzelstrasse 27, 8808 Pfäffikon SZ, Elveția / info@mondaine.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: