Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
Pánské švýcarské hodinky Maurice Lacroix Pontos Day Date PT6358-SS001-330-1 vynikají precizním zpracováním a pro řadu Pontos typicky zaoblenými nožkami pouzdra a velkým ukazatelem dne v týdnu. Tento model zaujme především příznivce elegantnějších hodinek, vhodných pro každodenní nošení.
Hodinky Maurice Lacroix Pontos Day Date PT6358-SS001-430-1 mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli, které je doplněno černým řemínkem z telecí kůže. V jeho nitru spolehlivě pracuje švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem ML143, jehož chod můžeme pozorovat skrze průhledné zadní víko. Ten vychází ze spolehlivého strojku Sellita SW220, běží na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu a disponuje 26 kameny. Rezerva nátahu činí standardních 38 hodin. Rotor automatického nátahu je zdoben vertikálními Ženevskými pruhy (Côtes de Genève). Na číselníku najdeme kromě ukazatele data i okénko s velkým ukazatelem dne v týdnu. Strojek má funkci "hacking" (zastavení sekundové ručky při nařízení) a možnost manuálního nátahu korunkou.
Černý číselník je chráněn safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Čitelnost za tmy a zhoršených světelných podmínek pak umožňuje luminiscence SuperLuminova, umístěná na ručkách a indexech. Voděodolnost tohoto modelu je 100m, zvládne tedy i větší kontakt s vodou, jako je plavání. Vysoká voděodolnost je podpořena šroubovací korunkou.
Model Maurice Lacroix PT6358-SS001-430-1 bývá také označován jako Maurice Lacroix PT6358-SS001-430.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Maurice Lacroix |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | ML143 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 41 mm |
| Grosimea carcasa | 11,3 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Clemă pliabilă din trei părți |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Indicator al zilei săptămânii ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Ziua săptămânii, Coroană filetată, Capac posterior transparent |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Brandul elvețian Maurice Lacroix este relativ tânăr, originar în 1974, dar astăzi este unul dintre cei mai buni. În ultimii ani, el a atras din ce în ce mai mult atenția asupra lui cu modele mecanice exclusive, care stabilește noi standarde în industria ceasurilor. Se mândresc cu un premiu semnificativ în zona ceasurilor mecanice. Portofoliul produselor lor include cele mai dificile complicații de ceas, inclusiv indicatori retrograzi, rezerve de cinci zile sau turbillon.
Maurice Lacroix a fost autorul a 14 mașini proprii (calibre), inclusiv primele ceasuri mecanice cu memorie - mémoire 1. Pentru Pontos Décentrique GMT cu toți indicatorii plasați în parohii, brandul a câștigat prestigioasa prestigioasă Dot Red Dot pentru Best Design. Un alt punct roșu a fost luat de capodopera cu totul -gold, doi ani mai târziu.
Desigur, Maurice Lacroix nu uită de utilizatorii obișnuiți. Prin urmare, produce ceasuri clasice de cuarț din clasa mijlocie cu mai multe mașini Ronda, proiectate pentru uzura de zi cu zi. Indiferent dacă sunt rânduri mai ieftine sau ediții limitate excepționale de ceasuri cu manual, Maurice Lacroix folosește întotdeauna cele mai bune materiale și tehnologii.
Brandul deține prestigiosul producător de ceasuri de ceasornic Suisse, care poate utiliza doar un producător care produce ceasuri din carcasele proprii până la mașini. Fabricile Maurice Lacroix pot fi găsite direct în Jura, Elveția - un sat de munte din Saignelégier.
Helveti.cz este un vânzător autorizat și specialist al Maurice Lacroix.
Informații despre producător: Maurice Lacroix SA, Rue des Rangiers 21, 2350 Saignelégier, Elveția / info@mauricelacroix.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: