Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Manual
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Pánské švýcarské hodinky Maurice Lacroix Masterpiece Skeleton MP7228-SS001-000-1 patří do kolekce Masterpiece, kde najdeme to nejlepší z hodinářského umění značky Maurice Lacroix. Tento model zaujme manufakturním strojkem a skeletonovým provedením číselníku.
Hodinky Maurice Lacroix Masterpiece Skeleton MP7228-SS001-000-1 mají pouzdro vyrobené z ušlechtilé oceli, které je doplněno černým řemínkem z telecí kůže. V jeho nitru spolehlivě pracuje manufakturní mechanický strojek s manuálním nátahem ML134, jehož chod můžeme pozorovat skrze průhledné zadní víko i číselník. Tento in-house strojek běží na frekvenci 18000 polokmitů za hodinu a disponuje 19 kameny. Rezerva nátahu činí až 45 hodin. Strojek je zdobený PVD úpravou a plochy můstků jsou leštěné v kombinaci s pískováním. Na deváté hodině pak najdeme mimostřední vteřinovou ručku.
Skeletonový číselník je chráněn safírovým sklíčkem s antireflexní vrstvou, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Minutová a hodinová ručka jsou pro snadnější odečítaní času opatřené luminiscenčním nátěrem SuperLuminova. Voděodolnost tohoto modelu je 50m, zvládne tedy základní kontakt s vodou, jako je sprcha, déšť.
Model Maurice Lacroix MP7228-SS001-000-1 bývá také označován jako Maurice Lacroix MP7228-SS001-000.
Osobní dovoz: U tohoto modelu nabízíme možnost osobního dovozu (Praha a Středočeský kraj) hodinek garantem značky. V případě zájmu uveďte poznámku do objednávky, ozveme se vám. Více informací zde.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Maurice Lacroix |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Manual |
| Calibru | ML134 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
45 ore |
| Dimensiune carcasa | 43 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Schelet |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Agrafă fluture |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Nu |
| Funcții | Capac posterior transparent, Fără dată |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatoare SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Schelet |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Brandul elvețian Maurice Lacroix este relativ tânăr, originar în 1974, dar astăzi este unul dintre cei mai buni. În ultimii ani, el a atras din ce în ce mai mult atenția asupra lui cu modele mecanice exclusive, care stabilește noi standarde în industria ceasurilor. Se mândresc cu un premiu semnificativ în zona ceasurilor mecanice. Portofoliul produselor lor include cele mai dificile complicații de ceas, inclusiv indicatori retrograzi, rezerve de cinci zile sau turbillon.
Maurice Lacroix a fost autorul a 14 mașini proprii (calibre), inclusiv primele ceasuri mecanice cu memorie - mémoire 1. Pentru Pontos Décentrique GMT cu toți indicatorii plasați în parohii, brandul a câștigat prestigioasa prestigioasă Dot Red Dot pentru Best Design. Un alt punct roșu a fost luat de capodopera cu totul -gold, doi ani mai târziu.
Desigur, Maurice Lacroix nu uită de utilizatorii obișnuiți. Prin urmare, produce ceasuri clasice de cuarț din clasa mijlocie cu mai multe mașini Ronda, proiectate pentru uzura de zi cu zi. Indiferent dacă sunt rânduri mai ieftine sau ediții limitate excepționale de ceasuri cu manual, Maurice Lacroix folosește întotdeauna cele mai bune materiale și tehnologii.
Brandul deține prestigiosul producător de ceasuri de ceasornic Suisse, care poate utiliza doar un producător care produce ceasuri din carcasele proprii până la mașini. Fabricile Maurice Lacroix pot fi găsite direct în Jura, Elveția - un sat de munte din Saignelégier.
Helveti.cz este un vânzător autorizat și specialist al Maurice Lacroix.
Informații despre producător: Maurice Lacroix SA, Rue des Rangiers 21, 2350 Saignelégier, Elveția / info@mauricelacroix.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: