Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
91 g
Rezistent la apă
300 de metri
Hodinky Luminox Scott Cassell Deep Dive 1551 z řady SEA zaujmou odolným karbonovým pouzdrem a tritiovou luminiscencí LLT, která zajistí čitelnost hodinek ve tmě až na 25 let.
Pouzdro je vyrobeno z lehkého, a přesto velmi odolného karbonu, řemínek je pryžový. Uvnitř pouzdra se nachází švýcarský bateriový strojek Ronda 715, který disponuje ukazatelem data na pozici 3. Průměrem pouzdra 45 mm se řadí k rozměrově větším hodinkám.
Číselník chrání antireflexní safírové sklíčko, které zajišťuje maximální odolnost vůči poškrábání a bezchybnou čitelnost i za ostrého slunce. Vodotěsnost je 300 metrů, hodinky tedy snesou aktivity ve vodě včetně hlubinného potápění. Pod vodou oceníte též patentovanou ochranu korunky a fixování lunety, která je jednosměrně otočná.
Tento model byl vyvinut na počest Scotta Cassella, amerického potápěče, průzkumníka, dokumentaristy a bojovníka proti terorismu. Část výtěžku z prodeje tohoto modelu je věnována Cassellově organizaci "Sea Wolves", která se zabývá výzkumem a ochranou oceánů.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Luminox |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Militare, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 300 de metri |
| Greutate | 91 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Ronda 715 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 15 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Carbon |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Cauciuc |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Trigalight |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
LLT |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Numele Luminox a fost creat prin combinarea cuvintelor Lumi (lumină în latină) și Nox (noapte în latină). Marca a fost fondată în 1989 și oferă ceasuri cu tehnologie unică LLT (iluminare autoalimentată - tuburi de tritiu), datorită căreia puteți vedea ceasurile Luminox în orice condiții. Durata de viață a luminescenței este de până la 25 de ani și este identică cu cea a Traser trigalight. Calitatea este garantată de eticheta „Swiss Made”.
Ceasurile Luminox au devenit cunoscute prin cooperarea lor cu Navy SEALs, când au furnizat Marinei SUA ceasuri special dezvoltate pentru misiuni nocturne. Au urmat comenzi de la Forțele Aeriene SUA (avionul de luptă Nighthawk), forțe de elită și Lockheed Martin. Astăzi, Luminox este sinonim cu ceasuri fiabile, durabile, echipate cu tehnologii de ultimă generație.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Luminox.
Informații despre producător: Mondaine Watch Ltd., Etzelstrasse 27, 8808 Pfäffikon/SZ, Elveția / webshop-uk@luminox.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: