Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
170 g
Rezistent la apă
200 de metri
Pánské hodinky Luminox BEAR GRYLLS SURVIVAL 3760 SERIES XB.3762 z kolekce BEAR GRYLLS SURVIVAL, které vznikly díky spolupráci firmy Luminox a celosvětově nejuznávanější osobnosti co se týče umění přežití v divočině a outdoorového dobrodružství Beara Gryllse. Vzhledem k tomuto faktu se můžete spolehnout na vysokou vodotěsnost a odolné zpracování...
Pouzdro modelu Luminox XB.3762 je vyrobeno z oceli, jenž zajišťuje potřebnou odolnost. Hodinky váží 170 gramů. Vzhledem k vodotěsnosti do 200 metrů je možné hodinky využít i k hlubinnému potápění. Díky funkci GMT - zobrazení druhého světového času, budou vhodnou volbou i pro pravidelné cestovatele. Na luneteě naleznete ukazatel časových pásem. Praktické využití obstarává ukazatel data, umístěný na čtvrté pozici. Největší předností hodinek je ovšem tritiová luminiscence, která zajistí čitelnost hodinek ve tmě, bez jakéhokoliv nasvěcování, až na 25 let. Jedná se o velmi dobrou volbu v porovnání ceny a "výkonu" hodinek!
Hodinky kryje safírové sklo, které je maximálně odolné vůči poškrábání. Antireflexní vrstva pak zajišťuje dobrou čitelnost i na přímém slunci. Na ciferníku také nalezneme logo a heslo Beara Gryllse „Never Give Up – Nikdy se nevzdávej“. Speciální je také dvoubarevný zadní kryt hodinek, který nese podpis Beara Gryllse a slogan „Never Give Up“ v jasně oranžové barvě.
Motto Luminoxu, „Every Second Counts“, se bezchybně spojí s mantrou Beara Gryllse, „Never Give Up“. Bear Grylls už si žádné dobrodružství bez hodinek Luminox na zápěstí nedovede představit.
Recenze, testy:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Luminox |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Outdoor |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Greutate | 170 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Rondă |
| Dimensiune carcasa | 45 mm |
| Grosimea carcasa | 13 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
| Lățimea curelei | 24 mm |
| Culoarea curelei | Gri |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
Bezel rotativ ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată, Trigalight |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Trigalight - verde, portocaliu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Numele Luminox a fost creat prin combinarea cuvintelor Lumi (lumină în latină) și Nox (noapte în latină). Marca a fost fondată în 1989 și oferă ceasuri cu tehnologie unică LLT (iluminare autoalimentată - tuburi de tritiu), datorită căreia puteți vedea ceasurile Luminox în orice condiții. Durata de viață a luminescenței este de până la 25 de ani și este identică cu cea a Traser trigalight. Calitatea este garantată de eticheta „Swiss Made”.
Ceasurile Luminox au devenit cunoscute prin cooperarea lor cu Navy SEALs, când au furnizat Marinei SUA ceasuri special dezvoltate pentru misiuni nocturne. Au urmat comenzi de la Forțele Aeriene SUA (avionul de luptă Nighthawk), forțe de elită și Lockheed Martin. Astăzi, Luminox este sinonim cu ceasuri fiabile, durabile, echipate cu tehnologii de ultimă generație.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Luminox.
Informații despre producător: Mondaine Watch Ltd., Etzelstrasse 27, 8808 Pfäffikon/SZ, Elveția / webshop-uk@luminox.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: