Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
61 g
Rezistent la apă
50 de metri
Ceasul german Junghans Meister Telemeter Limited Edition 27/5588.02 din seria Meister este un exemplu tipic al istoriei îndelungate a acestei companii orologere. Acesta poartă o moștenire din anii 1930, când ceasurile cu un design similar au fost prezentate pentru prima dată. Această ediție limitată, creată în onoarea primului model Telemeter din 1951, a fost produsă în doar 150 de exemplare pentru întreaga lume.
Ceasul Junghans Meister Telemeter 27/5588.02 este echipat cu un mecanism automat J880.3, bazat pe varianta elvețiană ETA 2892-2 cu modul Dubois Depraz 2030. Producătorul îl integrează în ceasuri în varianta Elaboré, cu protecție sporită împotriva șocurilor (Incabloc), o abatere zilnică maximă ajustată la +/- 14 secunde și logo-ul Junghans pe rotor. Rezerva de funcționare este de până la 42 de ore. De asemenea, este disponibilă și funcția de cronograf. Telemetrul, vizibil pe marginea cadranului, este utilizat pentru măsurarea distanței. Măsurarea se bazează pe viteza sunetului.
Cadranul este protejat de un geam din safir convex, extrem de rezistent la zgârieturi. Stratul antireflex asigură o lizibilitate excelentă chiar și în lumina puternică a soarelui. Carcasa din oțel cu acoperire PVD de culoare aur roz are un diametru de 40,8 mm, fiind apreciată și de iubitorii ceasurilor bărbătești de dimensiuni mai mici. Datorită rezistenței la apă de 50 de metri (5 ATM), ceasul poate rezista la contactul cu apa, cum ar fi ploaia sau dușul.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Junghans |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 61 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | J880.3 |
| Precizia mersului în secunde | ±14 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 40,8 mm |
| Grosimea carcasa | 12,6 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Culoarea carcasei | Auriu |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Verde |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Cataramă cu țepușă |
| Lățimea curelei | 21 mm |
| Culoarea curelei | Verde |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Nu |
Cronograf ![]() |
Da |
Tahimetru ![]() |
Da |
| Funcții | Cronograf, Capac posterior transparent, Fără dată |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | Telemetru (telemetru) |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Junghans - tradiție germană din 1861. Ceasurile Junghans provin din Schramberg, Germania și se numără printre cele mai de succes mărci germane. Liniile Junghans Meister și Max Bill de la designerul cu același nume, care a impresionat marca cu designul Bauhaus, sunt bine-cunoscute. Linia Performance deține brevete tehnologice.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Junghans.
Informații despre producător: Uhrenfabrik Junghans GmbH & Co.KG, Geißhaldenstrasse 49, 78713 Schramberg, Germania / info@junghans.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: