Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
45 g
Rezistent la apă
30 de metri
Německé hodinky Junghans Max Bill Regulator Limited Edition 60 27/3190.02 z řady Max Bill jsou oblíbené pro svůj čistý, nadčasový vzhled inspirovaný uměleckým stylem Bauhaus. Jedná se o limitovanou edici v počtu 1060 kusů pro celý svět. Tento model byl vytvořen na počest výročí 60 let od vzniku prvních náramkových hodinek Max Bill.
Hodinky Junghans Max Bill Regulator Limited Edition 60 27/3190.02 jsou osazeny osazeny automatickým strojkem J800.5, jenž vychází ze švýcarské varianty ETA 2892. Ten zobrazuje čas méně obvyklým řešením, zvaným regulátor. To znamená, že každá ručka obíhá kolem své vlastní osy. Centrální ručka ukazuje minuty, subciferník na 12. pozici slouží jako ukazatel hodin. Sekundovou ručku najdete na subčíselníku na pozici 6. Číselník je inspirován jednoduchostí uměleckého stylu Bauhaus. Design hodinek byl pro Junghans navrhnut švýcarským architektem, sochařem a designérem Maxem Billem v 60. letech minulého století a od té doby zůstává prakticky nezměněn. Chráněn je safírovým sklíčkem, což zaručuje maximální ochranu vůči poškrábání, oboustranná antireflexní vrstva pak poskytuje skvělou čitelnost i na ostrém světle.
Pouzdro s průměrem 38 mm je vyrobeno z ušlechtilé oceli s PVD úpravou a ocení jej i milovníci rozměrově menších pánských hodinek. Na dýnku najdeme odkaz na výročí, ke kterému je tento model vytvořen. Voděodolnost činí 30 m (3 ATM), hodinky tedy zvládnou běžný kontakt s vodou, jako mytí rukou, či déšť.
Lze zakoupit také v rámci setu Junghans Max Bill Edition Set 60 27/4109.00
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Junghans |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 45 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | J800.5 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 10,5 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Bej |
| Data | Nu |
| Funcții | Fără dată |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Junghans - tradiție germană din 1861. Ceasurile Junghans provin din Schramberg, Germania și se numără printre cele mai de succes mărci germane. Liniile Junghans Meister și Max Bill de la designerul cu același nume, care a impresionat marca cu designul Bauhaus, sunt bine-cunoscute. Linia Performance deține brevete tehnologice.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Junghans.
Informații despre producător: Uhrenfabrik Junghans GmbH & Co.KG, Geißhaldenstrasse 49, 78713 Schramberg, Germania / info@junghans.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: