Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Solar
Materialul carcasa
Titan
Materialul geamului
Plastic cu protecție SICRALAN (la cerere, posibilitatea de a comanda varianta cu geam safir)
Greutate
24 g
Rezistent la apă
30 de metri
Německé hodinky Junghans Max Bill Mega 059/2021.04 z řady Max Bill jsou oblíbené pro svůj čistý, nadčasový vzhled inspirovaný uměleckým stylem Bauhaus a zároveň přináší dotek moderní hodinářské technologie v podobě rádiem řízeného strojku. Tento model rozhodně patří k nejelegantnějším rádiem řízeným hodinkám na světě, navíc nově se solárním pohonem. Design hodinek byl pro Junghans navrhnut švýcarským architektem, sochařem a designérem Maxem Billem v 60. letech minulého století a od té doby zůstává prakticky nezměněn.
Hodinky Junghans Max Bill Mega 059/2021.04 jsou osazeny solárně napájeným in-house strojkem J101.85 se 6 kameny, který je řízený rádiem, takže se můžete spolehnout na maximální přesnost chodu po celou dobu užívání. Rádiové řízení tohoto strojku je multifrekvenční, to znamená, že zachytí signál na pěti rádiových vysílačích, rozmístěných po světě (tedy na všech, kromě čínského vysílače). I v případě, že se budete nacházet mimo dosah signálu, dosahuje strojek J101.85 extrémně vysoké přesnosti - konkrétně +/- 8s za rok. Seřízení času je možné také pomocí chytrého mobilního telefonu za pomoci aplikace Junghans (pro Android a IOS). Tento strojek dále nabízí funkci věčného kalendáře bez nutnosti korekce až do roku 2400, a to dokonce i bez příjmu rádiového signálu. Ukazatel data se nachází na tradiční pozici 3. Rezerva chodu při plném nabití akumulátoru je přibližně 3 roky.
Další zajímavostí manufakturního strojku J101.85 je pohyb sekundové ručky, která nepřeskakuje po jedné vteřině, jak je to běžné u drtivé většiny quartzových strojků, ale po půl vteřině. Poloha vteřinovky je navíc vyrovnávána (pomocí technologie ITC - Inteligent Time Correction) 1440x za den dle naposledy obdržené informace o čase. Neobvyklý je též pohyb minutové ručky, která se posouvá skokově po jedné minutě, nikoli standardně plynulým pohybem.
Pouzdro tohoto modelu je vyrobeno z titanu a jeho eleganci umocňuje kožený řemínek. Číselník působí díky jednoduchosti uměleckého stylu Bauhaus velice elegantním dojmem. Chráněn je konvexním plastovým sklíčkem se speciální ochranou Sicralan. Ta poskytuje zvýšenou ochranu skla proti poškrábání, UV záření a zároveň zajišťuje jeho větší lesk. Na dýnku najdeme vyobrazenu mapu světa s vyznačením polohy rádiových vysílačů, podle nichž se hodinky seřizují. Hodinky lze seřídit také pomocí aplikace Junghans v chytrém telefonu, která je dostupná pro Android a iOS. Voděodolnost činí 30 metrů (3 ATM) - hodinky tedy snesou běžný kontakt s vodou, jako je například déšť, či mytí rukou.
Lze objednat také verzi Junghans Max Bill Mega Solar Sapphire 59/2021.02 se safírovým sklíčkem
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Junghans |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 24 g |
| Mecanism | Solar |
| Calibru | Junghans J101.85 |
| Precizia mersului în secunde | Fără abatere, în afara semnalului ±8 s / an |
Rezerva de mers ![]() |
3 ani |
| Dimensiune carcasa | 38 mm |
| Grosimea carcasa | 9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Titan |
| Materialul geamului | Plastic cu protecție SICRALAN (la cerere, posibilitatea de a comanda varianta cu geam safir) |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Gri |
| Data | Da |
| Controlat prin GPS / Radio | Radio |
| Funcții | Data, Controlat prin Radio |
Acumulator ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
| Funcții suplimentare | Calendar veșnic până în anul 2400, setarea orei prin telefon inteligent |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Junghans - tradiție germană din 1861. Ceasurile Junghans provin din Schramberg, Germania și se numără printre cele mai de succes mărci germane. Liniile Junghans Meister și Max Bill de la designerul cu același nume, care a impresionat marca cu designul Bauhaus, sunt bine-cunoscute. Linia Performance deține brevete tehnologice.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Junghans.
Informații despre producător: Uhrenfabrik Junghans GmbH & Co.KG, Geißhaldenstrasse 49, 78713 Schramberg, Germania / info@junghans.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: