Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
34 g
Rezistent la apă
30 de metri
Německé hodinky Junghans Max Bill Mega Kleine Sekunde Limited Edition 60 58/4100.02 z řady Meister nesou odkaz z první poloviny 20. století a zároveň přináší dotek moderní hodinářské technologie v podobě rádiem řízeného strojku. Tento model rozhodně patří k nejelegantnějším rádiem řízeným hodinkám na světě. Mezi 30. a 60. lety minulého století byly v podobném stylu vyráběny hodinky navrhnuté tehdejším návrhářem Antonem Zieglerem. V současné chvíli se hodinky do nabídky vrací vylepšené o moderní technologie! Jedná se o limitovanou edici v počtu 1060 kusů pro celý svět. Tento model byl vytvořen na počest výročí 60 let od vzniku prvních náramkových hodinek Max Bill.
Hodinky Junghans Max Bill Mega Kleine Sekunde Limited Edition 60 58/4100.02 jsou osazeny bateriovým in-house strojkem J101.66, který je řízený rádiem, takže se můžete spolehnout na maximální přesnost chodu po celou dobu užívání. Rádiové řízení tohoto strojku je multifrekvenční, to znamená, že zachytí signál na pěti rádiových vysílačích, rozmístěných po světě (tedy na všech, kromě čínského vysílače). I v případě, že se budete nacházet mimo dosah signálu, dosahuje strojek J101.66 extrémně vysoké přesnosti - konkrétně +/- 8s za rok. Seřízení času je možné také pomocí chytrého mobilního telefonu za pomoci aplikace Junghans (pro Android a IOS). Tento strojek dále nabízí funkci věčného kalendáře bez nutnosti korekce až do roku 2400, a to dokonce i bez příjmu rádiového signálu. Ukazatel data se nachází na tradiční pozici 3.
Další zajímavostí manufakturního strojku J101.66 je pohyb mimostředné sekundové ručky, která nepřeskakuje po jedné vteřině, jak je to běžné u drtivé většiny quartzových strojků, ale po půl vteřině. Poloha vteřinovky je navíc vyrovnávána (pomocí technologie ITC - Inteligent Time Correction) 1440x za den dle naposledy obdržené informace o čase. Neobvyklý je též pohyb minutové ručky, která se posouvá skokově po jedné minutě, nikoli standardně plynulým pohybem.
Pouzdro tohoto modelu je vyrobeno z ušlechtilé oceli s PVD úpravou a jeho eleganci umocňuje kožený řemínek. Číselník působí díky decentně zpracovaným ručkám velice elegantním dojmem. Elegantní dojem podtrhuje také použití mimostředné sekundové ručky na pozici 6. Chráněn je konvexním safírovým sklíčkem, které je vysoce odolné vůči poškrábání a navíc je opatřeno oboustrannou antireflexní úpravou, což zaručuje výbornou čitelnost i za ostrého světla. Na dýnku najdeme odkaz na výročí, ke kterému je tento model vytvořen. Voděodolnost činí 30 metrů (3 ATM) - hodinky tedy snesou běžný kontakt s vodou, jako je například déšť, či mytí rukou.
Lze zakoupit také v rámci setu Junghans Max Bill Edition Set 60 27/4109.00
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Junghans |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 30 de metri |
| Greutate | 34 g |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | Junghans J101.66 |
| Precizia mersului în secunde | Fără abatere, în afara semnalului ±8 s / an |
| Dimensiune carcasa | 38,4 mm |
| Grosimea carcasa | 8,9 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil cu finisaj PVD |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Alb |
| Materialul curelei | Piele |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Bej |
| Data | Da |
| Controlat prin GPS / Radio | Radio |
| Funcții | Data, Controlat prin Radio |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe |
| Funcții suplimentare | Calendar veșnic până în anul 2400, setarea orei prin telefon inteligent |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Junghans - tradiție germană din 1861. Ceasurile Junghans provin din Schramberg, Germania și se numără printre cele mai de succes mărci germane. Liniile Junghans Meister și Max Bill de la designerul cu același nume, care a impresionat marca cu designul Bauhaus, sunt bine-cunoscute. Linia Performance deține brevete tehnologice.
Helveti.cz este distribuitor autorizat și specialist pentru marca Junghans.
Informații despre producător: Uhrenfabrik Junghans GmbH & Co.KG, Geißhaldenstrasse 49, 78713 Schramberg, Germania / info@junghans.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: