Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Mineral K1
Greutate
56 g
Rezistent la apă
50 de metri
Hodinky Iron Annie 5056-3 z modelové řady Bauhaus nabízí jedinečný, přehledně zpracovaný číselník. Ocení jej především milovníci společenských hodinek, model je však ideální také pro každodenní nošení.
Hodinky Iron Annie 5056-3 pohání švýcarský mechanický strojek Eta 2824-2/ Sellita SW200 s automatickým nátahem, možností nátahu korunkou a funkcí hackingu - zastavení vteřinové ručky při nařizování času. Nechybí ani ukazatel data na pozici 3. hodiny. Nadčasový a přehledností vynikající číselník doplňují decentní ručky s nánosem luminiscence. Číselník je chráněn tvrzeným minerálním sklem. S průměrem pouzdra 40 mm se řadí mezi středně velké pánské hodinky. Ocelové pouzdro hodinek doplňuje hnědý kožený řemínek. Vzhledem k určení modelu, je vodotěsnost dostatečných 50 metrů - hodinky zvládnou kontakt s vodou při mytí rukou, dešti, ojediněle sprše.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Iron Annie |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Greutate | 56 g |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | ETA 2824-2 / Sellita SW 200 |
| Precizia mersului în secunde | ±20s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 40 mm |
| Grosimea carcasa | 11 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Mineral K1 |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Maro |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
| Funcții | Data |
Luminiscență ![]() |
Mânuțe și puncte |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Marca Iron Annie este un omagiu adus aeronavei JU52 cu înmatricularea D-AQUI, o aeronavă celebră pe care un american a redenumit-o cu afecțiune „Iron Annie”. La fel ca modelul lor legendar, toate ceasurile Iron Annie sunt un simbol al robusteții, fiabilității, inovației tehnice, calității înalte și designului distinctiv.
Modelele impresionează prin designul lor sofisticat și distinctiv, raportul excelent preț-performanță și calitatea ridicată a produsului. Toate ceasurile acestei mărci sunt fabricate de ceasornicari înalt calificați în Germania.
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: