Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
200 de metri
Pánské hodinky Epos Sportive 3413.131.91.15.30 sázejí na oblíbený potápěčský design. Celoocelové zpracování, vysoká vodotěsnost, kvalitní luminiscence, či otočná luneta - to vše tyto hodinky nabízí!
Model Epos Sportive 3413.131.91.15.30 je osazen švýcarským automatickým strojem ETA 2824 s rezervou chodu až 40 hodin. Strojek disponuje tzv. funkcí hacking, kdy se při nastavování času zastaví vteřinová ručička. Hodinky jsou vyrobeny v kvalitním celoocelovém zpracování. Ukazatel data naleznete na obvyklé 3. pozici. Vodotěsnost činí 20 ATM - vhodné na běžné koupání, či potápění. Jejich budoucí majitelé, jenž hodinky využívají na potápění, ocení kvalitní luminiscenci a jednosměrně otočnou lunetu. Samozřejmostí je čistě safírové sklo.
Díky průměru pouzdra 41mm jsou vhodné i na drobnější pánské zápěstí.
Tento model je nyní dostupný pod označením Epos Sportive 3438.131.91.15.30.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Epos |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 200 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | ETA 2824 |
| Precizia mersului în secunde | ±20 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
40 ore |
| Dimensiune carcasa | 41 mm |
| Grosimea carcasa | 10,8 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
Cataramă ![]() |
Da |
| Lățimea curelei | 20 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
| Funcții | Data, Bezel rotativ |
| Baterie | Nu |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace |
| Funcții suplimentare | 28.800 de oscilații/oră, hacking |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Ceasurile Epos sunt în mare parte lucrate manual, iar prețul acestor ceasuri unice corespunde și el acestui aspect. Sunt originare din Elveția, iar marca datează din 1925. Ceasurile Epos sunt echipate cu mecanisme Eta, Valjoux sau Unitas de înaltă calitate. Epos modifică personal o mare parte dintre ele. Colecția include în principal ceasuri cu întoarcere automată sau manuală.
Dacă sunteți interesat de ceasuri de înaltă calitate, dar nu doriți să plătiți sume mai mari pentru mărci mai cunoscute, atunci Epos ar putea fi alegerea potrivită. Vă veți bucura de complicații de ceasuri pentru care ar trebui să vă finanțați mult mai mult în bugetul familiei cu alte mărci elvețiene.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al mărcii Epos.
Informații despre producător: Epos Uhren AG, Solothurnstrasse 44, 2543 Lengnau, Elveția / shop@epos.ch
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: