Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Automatic
Materialul carcasa
Plastic
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
300 de metri
Hodinky Alpina Seastrong Diver Gyre Gents Limited Edition AL-525LBN4VG6 potěší především milovníky potápěčských hodinek. Díky svým vlastnostem a provedení jsou však využitelné nejen při potápění, ale i pro každodenní nošení. Tato limitovaná edice čítá 288 kusů a její pouzdro je vyrobeno z rybářských sítí z Indického oceánu.
Pouzdro, vyrobené z rybářských sítí vylovených v Indickém oceánu (70% plast, 30% skelné vlákno), v sobě skrývá švýcarský mechanický automatický strojek AL-525 (základem je Sellita SW200) s 26 kameny, který pracuje na frekvenci 28800 polokmitů za hodinu a disponuje ukazatelem data na tradiční pozici 3. Jeho činnost lze pozorovat díky průhlednému dýnku. Přehledný číselník, vyvedený v typickém "potápkovém" stylu, je chráněn safírovým sklíčkem, které je vysoce odolné vůči poškrábání. Nechybí ani jednosměrně otočná potápěčská luneta, určená k měření doby ponoru.
Model AL-525LBN4VG6 je dodáván s praktickým NATO řemínkem, vyrobeným z plastových lahví a díky průměru pozdra 44 mm skvěle padne na většinu pánských zápěstí. Součástí balení je také druhý řemínek z veganské kůže, vyrobené z jablek. Voděodolnost těchto hodinek je 300m, jsou tedy určeny i pro hloubkové potápění.
Kolekce Alpina Gyre vznikla na podporu čistoty oceánů, protože značka Alpina je odjakživa spojena s přírodou a jejím šetrným zkoumáním. Ve spolupráci s organizací Surfrider Foundation Europe, která bojuje proti znečišťování oceánů, vznikla tato jedinečná edice, kde byly použity materiály, vylovené z oceánu coby plastový odpad. Pouzdra těchto hodinek jsou vyrobena z rybářských sítí, vylovených z Indického oceánu. Řemínky, jejichž barva odkazuje na barvy oceánu, jsou pak vyrobeny z plastových lahví, případně z veganské kůže, vyrobené z jablek. Dokonce i speciální krabička je vyrobena z recyklovaných plastů. Nákup těchto materiálů zajišťuje společnost Gyre Watch. Název Gyre byl zvolen pro upozornění na fakt, že většina plastů jde do oceánů, kde je pohlcena a dále roznášena oceánskými "Gyry" - tedy vichřicemi či proudy.
Sdílíte-li s partnerkou smysl pro eleganci a zálibu v "potápkovém" designu, je možné vytvořit set v kombinaci s dámským modelem Alpina Seastrong Diver Gyre Ladies AL-525LBN3VG6, který bude vhodným dárkem k výročí, nebo dalším neopakovatelným událostem.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Alpina |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 300 de metri |
| Mecanism | Automatic |
| Calibru | AL-525 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / zi |
Rezerva de mers ![]() |
38 ore |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 12,15 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Plastic |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac spate transparent ![]() |
Nu |
| Materialul curelei | Sticle de plastic, Piele vegană din mere |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Coroană filetată |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Ediție limitată de 288 de bucăți, 26 de pietre, 28.800 de semi-oscilații/oră. |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Lu-Jo 9-19
Vi-Sb 9-16
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Alpina reprezintă pentru noi un pas înainte, un pas printre producătorii tradiționali de ceasuri, care se caracterizează prin inovație. Istoria Alpina datează din 1883. Cu toate acestea, a rămas un brand modern, iar dovada stă în noile modele cu funcții inteligente (smartwatch). Alpina deține mai multe brevete de fabricație a ceasurilor și propriile soluții: cronograf Flyback, tourbillon și calendar perpetuu. Ne place foarte mult acest brand pentru abordarea sa sportivă.
Dacă vă place filosofia brandului Alpina, dar sunteți în căutarea unor modele cu orientare mai socială, puteți arunca o privire la oferta brandului surori Frederique Constant.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al brandului Alpina.
Informații despre producător: Alpina Watch International SA, Rte de la Galaise 8, 1228 Plan-les-Ouates, Elveția / contact@alpina-watches.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: