Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
300 de metri
Hodinky Alpina Seastrong Diver 300 Big Date Chronograph AL-372LBG4V6 potěší především milovníky potápěčských hodinek. Díky svým vlastnostem a provedení jsou však využitelné nejen při potápění, ale i pro každodenní nošení.
Ocelové pouzdro v sobě skrývá švýcarský bateriový strojek AL-372 (základem je Ronda 8040.N) se 13 kameny, který disponuje funkcí velkého data na pozici šesté hodiny a stopkami. Přehledný číselník, vyvedený v typickém "potápkovém" stylu, je chráněn safírovým sklíčkem, které je vysoce odlné vůči poškrábání. Nechybí ani jednosměrně otočná potápěčská luneta, určená k měření doby ponoru.
Model AL-372LBG4V6 je dodáván s praktickým pryžovým řemínkem a díky průměru pouzdra 44 mm skvěle padne na většinu pánských zápěstí. Voděodolnost těchto hodinek je 300m, jsou tedy určeny i pro hloubkové potápění.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Alpina |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | De scufundări, Sport |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 300 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | AL-372 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
Precizia cronografului ![]() |
1/10 secunde |
| Dimensiune carcasa | 44 mm |
| Grosimea carcasa | 14,3 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
Capac cu filet ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Cauciuc |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Negru |
| Data | Da |
Bezel rotativ ![]() |
Unidirecțional – pentru scufundări |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Bezel rotativ, Cronograf, Coroană filetată |
| Baterie | Da |
Coroană filetată ![]() |
Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Dată mare |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Alpina reprezintă pentru noi un pas înainte, un pas printre producătorii tradiționali de ceasuri, care se caracterizează prin inovație. Istoria Alpina datează din 1883. Cu toate acestea, a rămas un brand modern, iar dovada stă în noile modele cu funcții inteligente (smartwatch). Alpina deține mai multe brevete de fabricație a ceasurilor și propriile soluții: cronograf Flyback, tourbillon și calendar perpetuu. Ne place foarte mult acest brand pentru abordarea sa sportivă.
Dacă vă place filosofia brandului Alpina, dar sunteți în căutarea unor modele cu orientare mai socială, puteți arunca o privire la oferta brandului surori Frederique Constant.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al brandului Alpina.
Informații despre producător: Alpina Watch International SA, Rte de la Galaise 8, 1228 Plan-les-Ouates, Elveția / contact@alpina-watches.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: