Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Quartz
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir
Greutate
Rezistent la apă
100 de metri
Hodinky Alpina Horological Smartwatch AL-285BTD3C6B spojují klasický design hodinek s funkcemi chytrých hodinek a tvoří tak spojovací článek mezi modernou a klasikou. Díky svým vlastnostem a vzhledu jsou skvělou volbou jak pro sportovní aktivity, tak i pro každodenní nošení.
Pouzdro, vyrobené z ušlechtilé oceli, v sobě skrývá švýcarský bateriový strojek MMT-285, který je díky otevřené platformě MotionX® schopen obousměrné komunikace s chytrými telefony, díky čemuž je syntézou hi-tech inovací a tradičního švýcarského hodinářského řemesla. To vše bez nutnosti neustálého dobíjení baterie, jejíž udávaná životnost je zhruba 2 roky. Mezi užitečné funkce, využitelné po spárování s telefonem pomocí Bluetooth, patří například měření denních aktivit, monitoring spánku s možností probuzení v nejvhodnější dobu dle spánkového cyklu, nebo duální čas. Všechny dostupné funkce lze ovládat pomocí jedné korunky.
Model AL-285BTD3C6B je dodáván s praktickým ocelovým náramkem a díky průměru pozdra 39 mm skvěle padne na většinu dámských zápěstí. Voděodolnost těchto hodinek je 100m, bez problému tedy zvládnou například plavání. Přehledný číselník, ručně osazený devíti diamanty, poskytuje dokonalou čitelnost a je chráněn safírovým sklíčkem, které je vysoce odolné vůči poškrábání.
Specifikace:
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Alpina |
| Tip | Pentru femei |
| Stil | Sport, Elegante, Outdoor, Inteligente |
| Origine | Elvețiene |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 100 de metri |
| Mecanism | Quartz |
| Calibru | MMT-285 |
| Precizia mersului în secunde | ±15 s / lună |
| Dimensiune carcasa | 39 mm |
| Grosimea carcasa | 13,4 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Negru |
| Materialul curelei | Oțel inoxidabil |
| Lățimea curelei | 19 mm |
| Culoarea curelei | Argintiu |
Alarma ![]() |
Da |
| Data | Da |
Timp dual ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Bluetooth |
| Baterie | Da |
Luminiscență ![]() |
Indicatori și ace SuperLuminova |
| Funcții suplimentare | Bluetooth, Sincronizare timp și dată, MotionX®, Monitorizare somn Sleeptracker®, Alarmă inteligentă, Alarmă activitate, Antrenament adaptiv, Timp dual, Durată baterie până la 2 ani, backup și restaurare date MotionX® în Cloud |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Alpina reprezintă pentru noi un pas înainte, un pas printre producătorii tradiționali de ceasuri, care se caracterizează prin inovație. Istoria Alpina datează din 1883. Cu toate acestea, a rămas un brand modern, iar dovada stă în noile modele cu funcții inteligente (smartwatch). Alpina deține mai multe brevete de fabricație a ceasurilor și propriile soluții: cronograf Flyback, tourbillon și calendar perpetuu. Ne place foarte mult acest brand pentru abordarea sa sportivă.
Dacă vă place filosofia brandului Alpina, dar sunteți în căutarea unor modele cu orientare mai socială, puteți arunca o privire la oferta brandului surori Frederique Constant.
Helveti.cz este un distribuitor autorizat și specialist al brandului Alpina.
Informații despre producător: Alpina Watch International SA, Rte de la Galaise 8, 1228 Plan-les-Ouates, Elveția / contact@alpina-watches.com
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: