Vânzările de produse s-au încheiat. → Este în regulă, încearcă și alte produse similare din oferta Helveti.
Mecanism
Manual
Materialul carcasa
Oțel
Materialul geamului
Safir - antireflex
Greutate
Rezistent la apă
50 de metri
Pánské hodinky Alexander Shorokhoff Royal Blue AS.C01-HH patří do modelové řady Avantgarde. Tento model našel svou inspiraci v chladné kráse města Hamburku.
Pouzdro hodinek Royal Blue AS.C01-HH je vyrobeno z ušlechtilé oceli. V jeho nitru se skrývá mechanický strojek s ručním nátahem a s chronografem 3133.AS. Jednotlivé díly jsou ručně opracované a gravírované. Rezerva chodu činí 42 hodin (36 hodin v případě spuštěného chronografu). Jeho činnost lze pozorovat díky průhlednému dýnku ze safírového skla.
Královsky modrý číselník je díky svému průměru 43,5 mm dostatečně čitelný a přehledný. Na pozici 6 je vyobrazena zkratka "HH" podle tradičního registračního čísla vozů v hanzovním městě Hamburk. Pod ním je umístěn praktický ukazatel data. Jako u všech modelů v kolekci Avantgarde, i zde si můžeme všimnout výrazných číslic 20, 40 a 60. Vše chrání safírové sklíčko s antireflexní úpravou.
Voděodolnost tohoto modelu je stanovena na 5 ATM, hodinky tedy mohou přijít do kontaktu se stříkající vodu například při mytí rukou či při sprchování. Tento model byl vyroben v limitované edici 100 kusů.
Výrobce si vyhrazuje právo na změnu barvy řemínku. Řemínky jsou ručně šité a může se stát, že kůže dané barvy je již nedostupná.
Nu ești sigur de dimensiune?
Modele de dimensiuni de imprimare
(Pentru imprimare, setați Scală: Implicită)
| Marca | Alexander Shorokhoff |
| Tip | Pentru bărbătești |
| Stil | Elegante |
| Origine | German |
| Garanție | 5 ani |
| Rezistent la apă | 50 de metri |
| Mecanism | Manual |
| Calibru | 3133.AS |
Rezerva de mers ![]() |
42 ore |
| Dimensiune carcasa | 43,5 mm |
| Grosimea carcasa | 14,4 mm |
| Forma carcasa | Rotundă |
| Materialul carcasa | Oțel nobil |
| Materialul geamului | Safir - antireflex |
| Cadran | Analog |
| Culoarea cadranului | Albastru |
Capac spate transparent ![]() |
Da |
| Materialul curelei | Piele |
| Lățimea curelei | 22 mm |
| Culoarea curelei | Albastru |
Bare cu eliberare rapidă ![]() |
nu |
| Data | Da |
Cronograf ![]() |
Da |
| Funcții | Data, Cronograf, Capac posterior transparent |
| Baterie | Nu |
Coroană filetată ![]() |
Nu |
Pentru Garantăm acuratețea datelor.. Ai găsit o eroare? Scrieți-ne și obține 200 CZK pe cumpărarea unui ceas.
Garant: Kateřina Žváček
Jiří Štencek
+420 252 252 306
Ma-Jo 9-19
info@helveti.ro
Produsul este clasificat
Alexander Shorokhoff este o companie germană care produce ceasuri mecanice cu design extrem de artistic. Fondatorul brandului, domnul Alexander Shorokhov, a fost trimis în Germania în 1991 ca unul dintre cei mai buni manageri pentru a-și continua formarea în domeniul său. În decurs de un an, a înființat o companie comercială pentru cel mai important brand rus de ceasuri, Poljot, cu scopul de a comercializa acest brand în toate țările europene. În 1994 a început propria sa afacere cu primul său brand de ceasuri, Poljot-International.
Pentru a-și îndeplini ambiția de a produce ceasuri de înaltă calitate independent, în 2003 a fondat compania de ceasuri Alexander Shorokhoff, cu sediul în orașul Alzenau, în inima Bavariei. Cele două litere „f” de la sfârșitul numelui companiei fac referire la rădăcinile sale rusești și la istoria brandului.
Alexander Shorokhov este o persoană prezentă peste tot. Călătorește în întreaga lume și se inspiră din numeroase țări și culturi pe care le vizitează. Totuși, cel mai mult se inspiră din rădăcinile sale, care provin dintr-o bogată și milenară istorie artistică și culturală. Aceste aspecte, combinate cu precizia germană, conduc la un design de ceasuri neobișnuit și individual, caracterizat prin implicare totală, calitate excelentă și precizie maximă.
Helveti.cz este dealer autorizat și specialist al brandului Alexander Shorokhoff.
Informații despre producător: Alexander Shorokhoff Uhrenmanufaktur GmbH, Hanauer Str. 25, 63755 Alzenau, Germania / salesmanager@alexander-shorokhoff.de
Ai o întrebare? Lasă-ne un comentariu
Adăugați o întrebare
La fiecare ceas achiziționat de la noi primiți un cadou la alegere. Cadourile sunt diferențiate în funcție de valoarea comenzii.
De la 0 lei = Pânză de curățare Helveti, utilă pentru geamurile ceasurilor, dar și pentru ochelari.
De la 525 lei = Dispozitiv de scurtare a brățării, albastru, pentru ajustarea exactă a curelei ceasului pe mână.
De la 735 lei = Helveti panza sac.
De la 840 lei = Carcasă de călătorie pentru ceasuri Helveti Donut.
De la 2 100 lei = Stilou cu bilă Parker Jotter Special (Helveti).
De la 3 150 lei = Cuțit Mikov 100-NH-2A albastru (Helveti).
De la 5 250 lei = Victorinox Waiter Helveti 0.3303.R2 cu 9 funcții.
De la 7 355 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti (pentru 2 ceasuri).
De la 8 400 lei = Geantă de voiaj din piele Helveti - Negru, protejează până la 3 ceasuri.
De la 10 500 lei = Geantă de călătorie din piele Helveti, maro închis (pentru 3 ceasuri).
De la 14 700 lei = MultiTool Leatherman REV 832130.
De la 21 000 lei = Cutie din lemn pentru ceasuri Helveti (pentru 18 ceasuri).
De la 31 520 lei = Dispozitiv de întoarcere automată Helveti negru.
În plus: garanție de 5 ani și transport gratuit.
Notă: Cadourile sunt valabile pentru comenzile online. Nu sunt disponibile în magazin.
Puteți vedea cadourile aici: